Cyberpunk 2077 davasında uzlaşma sağlandı: CD Projekt, 1.85 milyon dolar ödeyecek

CD Projekt, geçtiğimiz hafta Cyberpunk 2077 davasında uzlaşma yoluna gideceğini açıklamıştı. Şirket, şikayetçi olan yatırımcılarla aralarındaki sorunu büyük bir anlaşma karşılığında çözmeyi planlıyor.

Cyberpunk 2077’nin sorunlu lansmanının ardından, stüdyonun yatırımcılar tarafından açılan dört ayrı davayla karşı karşıya olduğu bildirilmişti. Gelen yeni bir rapora göre CD Projekt, davaları çözmek için harekete geçti ve şikayetçi olan yatırımcılara yaklaşık 1.85 milyon dolar ödemeye hazır görünüyor.

CD Projekt, Cyberpunk 2077 davasında geri adım atıyor

Cyberpunk 2077

The Verge tarafından paylaşılan bir belge, anlaşmanın ayrıntılarını ana hatlarıyla ortaya koyuyor. Belgedeki bir bölümde, “Şikayetçi olanlar (davacılar dahil) şirkete ve yönetim kurulu üyelerine karşı her türlü hak talebinden feragat edeceklerdir. Karşılığında şirket ve sigortacısı tarafından 1.850.000 ABD Doları tutarında bir uzlaşma bedeli ödenecektir.” ifadeleri yer alıyor.

CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 piyasaya sürülmeden önce PS4 ve Xbox One sürümlerinin performansı konusunda yanıltıcı açıklamalar yapması nedeniyle hissedarlarla sorun yaşamış ve davalık olmuştu. Ayrıca oyunun PlayStation mağazasından geçici olarak kaldırılmasının ardından oyuncuların talebi üzerine 30 bin geri ödeme yapılmıştı.

Şirket, 2020 yılında oyun satışlarından yaklaşık 563 milyon dolar gelir elde etti ve yatırımcılara ödeyeceği 2 milyon dolar büyük sıkıntı yaşatmayacaktır. Cyberpunk 2077 satışları, yayınlanan düzeltme yamalarının ardından yeniden yükselişe geçti ve Steam’deki kullanıcı yorumları olumlu yönde seyrediyor.

Cyberpunk 2077’nin PS5 ve Xbox Series X/S sürümleri önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde yayınlanacak. Ayrıca daha önce vadedilen ücretsiz DLC’lerin de gelişiyle stüdyo, toplulukla aradaki buzları daha da eritecektir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.