Star Wars Jedi: Survivor, müzikleriyle Grammy ödülü kazandı

2024 Grammy Ödülleri, bir kez daha oyunların müzik dünyasındaki rekabetine sahne oldu. Bu yılki kazanan, Star Wars Jedi: Survivor oldu.

EA ve Respawn’ın sevilen galaktik aksiyon macera oyunu, Video Oyunları ve Diğer İnteraktif Medya için En İyi Soundtrack kategorisinde ödüle layık görüldü.

Star Wars Jedi: Survivor, Grammy için Call of Duty: Modern Warfare II, God of War Ragnarök, Hogwarts Legacy ve Stray Gods: The Roleplaying Musical ile rekabet etti.

Ödül, video oyunları ve etkileşimli medya alanında özel olarak veya destekleyici olarak yapılmış orijinal müzikler için en iyi bestecilere veriliyor.

Star Wars Jedi: Survivor

Star Wars Jedi: Survivor, oyunlara verilen ikinci Grammy’yi kaptı

Star Wars Jedi: Survivor’un müziklerinin arkasında Stephen Barton ve Gordy Haab var. İkili, etkinliğin oyunlara verdiği ikinci ödülü elde etmeyi başardı.

Geçtiğimiz yıl Grammy Ödülleri ilk kez oyunlara yer vermiş ve kazanan, Ubisoft’un açık dünya suikastçı macerası Assassin’s Creed Valhalla olmuştu.

Aynı kategoride ilk ödüle talip olan diğer oyunlar, Aliens: Fireteam Elite, Call of Duty: Vanguard, Marvel’s Guardians of the Galaxy ve Old World olmuştu.

Star Wars Jedi: Fallen Order

Survivor, beğeni toplayan ilk oyun Fallen Order’ın ardından Respawn adına bir kez daha başarı yakaladı. Geliştiricinin kafasında en azından bir üçleme planı var.

Seride ana karakter Cal Kestis’i canlandıran Cameron Monaghan, geçtiğimiz yıl sahne aldığı Ocala Comic Con’da üçüncü oyunun yolda olduğunu sürpriz bir şekilde onaylamıştı.

Cal ve elbette robot yoldaşı BD-1, hayranlar tarafından da benimsendi. Karakteri gelecekte dizi ve film projelerinde de görebiliriz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.