Suicide Squad, Steam’de Marvel’s Avengers’tan bile kötü başladı

Suicide Squad: Kill the Justice League, Steam’de beklenen ilgiyi göremedi. Eş zamanlı oyuncu sayısı hayal kırıklığı yaratıyor…

SteamDB verilerine göre, Rocksteady’nin tanıtım döneminde eleştiri toplayan Suicide Squad oyunu, çıktığı günden bu yana en yüksek 13.459 eş zamanlı oyuncuyu gördü.

Bu performans, büyük bir ticari başarısızlık olarak lanse edilen Marvel’s Avengers’ın bile gerisinde. Crystal Dynamics’in Avengers oyunu çıktığı gün 29.916 eş zamanlı oyuncuyu görmüştü.

Suicide Squad, Kill the Justice League

Suicide Squad: Kill the Justice League toparlanabilecek mi?

Elbette Suicide Squad’ın canlı hizmet oyunu olması ve kararlı bir şekilde ilgi çekici yeni içerikler gelmesi, işleri zaman içinde değiştirebilir.

Marvel’s Avengers aynı modelden ilerlemesine rağmen durumu kurtaramamıştı. Ancak Batman Arkham geliştiricisinin hayranların gözünde kredisi daha yüksek.

Suicide Squad’ın sürekli internet bağlantısı gerektirmesi eleştirilerin başında geliyordu. Neyse ki, WB Games tepkiler üzerine oyuna çevrimdışı mod geleceğini duyurdu.

Marvel's Avengers

Marvel’s Avengers da oynamak için çevrimiçi bağlantı gerektiriyordu. Ancak Suicide Squad gibi sürekli değil, her oturumun başında tek seferlik bir giriş yapılması gerekiyordu.

Suicide Squad’ın 30 Ocak’ta başlayan erken erişim süreci de sorunsuz değildi. Yeni Zelanda ve Avustralya’da çıktığında, oyuncular ilk kez giriş yaptıktan sonra oyunu otomatik olarak tamamlamalarına neden olan bir hatayla karşılaştı.

Rocksteady oyunu çevrimdışına almak zorunda kaldı ve sorunu düzeltmeleri 6 saatten fazla sürdü. Ardından Çarşamba günü yaklaşık bir saat süren bir bakım yapıldı.

Warner Bros., yaşananları telafi etmek için Suicide Squad: Kill the Justice League’in erken erişimi olanlara 20 $/16 £ değerinde oyun içi para birimi hediye etti.

Rocksteady, Steam’de (muhtemelen diğer platformlarda da) çuvallayan oyunu, Cyberpunk 2077 gibi ayağa kaldırabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.