Final Fantasy 16 ilk gün güncellemesi almayacak

Square Enix, Final Fantasy 16 için ilk gün güncellemesi yayınlamayacaklarını açıkladı. Geliştirici oyunlarının yeterince hatasız olduğuna inanıyor.

Yönetmen Hiroshi Takai, oyuncuları ilk günden büyük bir yamaya boğmak istemediklerini belirtti. Ayrıca kararın arkasındaki sebepleri detaylandırdı.

Game Informer‘a konuşan Takai, yapımcı Naoki Yoshida ile birlikte Final Fantasy 16’nın ilk gün yaması olmadan piyasaya sürülecek kadar iyi olduğundan emin olduklarını söyledi. İkili son yapıdan memnun olduklarını ve oyunun olduğu gibi sunulmasının iyi olduğunu düşünüyor.

Final Fantasy 16, Final Fantasy XVI

Final Fantasy 16 lansmana hazır olmalı

Takai ve Yoshida herkesin ilk gün güncellemesini indirmek için gereken internet erişimine sahip olmadığını da kabul ederek oyunun çıkış tarihinde hazır olması gerektiğine inanıyorlar.

Geliştirici, fiziksel sürümü satın alan birçok oyuncunun çevrimiçi olamayabileceğini kabul ediyor ve hataların veya büyük bir yamanın onları engellemesini istemiyor.

Final Fantasy 16, Mart ayının sonunda geliştirme sürecini tamamladı. Yani oyunu geliştiren Creative Business Unit III ekibinin son rötuşları yapmak için oldukça fazla zamanı oldu. Ancak Takai, oyunu hala günlük olarak test ettiklerini ve bazı şeylerin değişebileceğini öne sürdü.

Son yıllarda ilk gün güncellemesi almayan oyun sayısı azaldı. Square Enix’in düşünceli tutumu ve oyunculara hatalardan olabildiğince arındırılmış bir ürün sunma isteği takdire şayan.

Final Fantasy 16, 22 Haziran’da PS5’e özel olarak gelecek. Geçtiğimiz ay PlayStation State of Play’de sergilenen oynanış görüntülerini buradan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.