PS Plus kullanıcılarının yüzde 30’u Extra ve Premium abonesi

Sony, PS Plus hizmetinde Essential’den daha pahalı olan Extra ve Premium (Deluxe) planlarına abone olan kullanıcıların oranını açıkladı.

Konsol devi, abone dağılım istatistiklerini ilk kez paylaştı. PS Plus abonesi olan 8 milyon kullanıcının (%17) Premium ve 6.1 milyon kullanıcının (%13) Extra katmanını tercih ettiğini ortaya koydu.

Sony son mali raporunda, PS Plus’ın 31 Mart itibarıyla toplam 47.4 milyon aboneye ulaştığını duyurmuştu. Rakamlara bakılırsa 33 milyonun üzerinde Essential abonesi olduğu söylenebilir.

PlayStation Plus, PS Plus

PS Plus Essential eski sistemde olduğu gibi sadece aylık üç oyun verirken, Extra ve Premium yüzlerce oyundan oluşan devasa bir kataloğa erişim sunuyor.

Premium (Deluxe) aboneleri ek olarak klasikler kataloğunda yer alan oyunları oynayabiliyor. Katalog oyunlarının kütüphaneye kalıcı olarak eklenmediğini hatırlatalım.

PS5 satışlarının açılmasıyla birlikte hizmete abone olanların sayısındaki artış devam ediyor. Buna karşılık PSN aylık aktif kullanıcı sayısında düşüş var.

Marvel's Spider-Man

Şirket aylık aktif oyuncu sayısını yükseltmek planlarını da açıkladı. Sony Group başkanı Kenichiro Yoshida, bunun için PS5’e özel oyun portföyünü genişleteceklerini belirtti.

Ayrıca PlayStation Studios oyunlarını artırmanın yanı sıra üçüncü parti oyunların geliştirilmesi ve yayınlanması için daha fazla yatırım yapmayı planlıyorlar.

Bu gece saat 23:00’da PlayStation Showcase gerçekleştirilecek. Etkinlikte Sony stüdyolarından da duyurular gelecek. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

PS Plus aylık oyunlarını, kampanyaları ve abonelik hizmetine dair diğer tüm duyuruları buradan takip edebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.