Final Fantasy 7 Rebirth’ün gelişimi sorunsuz ilerliyor

Square Enix, Final Fantasy 16 tanıtımlarına hızla devam ederken, Final Fantasy 7 Rebirth hakkında çok ama çok sessiz kaldı.

Ekip sonunda merakla beklenen Rebirth ilgili küçük bir güncelleme yayınladı. Yapımcı Yoshinori Kitase, Final Fantasy 7 Twitter hesabından geliştirme sürecine dair bilgi verdi.

Kitase yayınladığı mesajda, geliştirmenin sorunsuz ilerlediğini söyledi ve kalın harflerle ekibin kesin bir çıkış tarihi belirlemeye çalıştığını vurguladı.

Rebirth, Haziran 2022’de duyurulmuş ve çıkış tarihi 2023 kışına planlanmıştı. Ancak Square Enix, bu açıklamanın ardından PS5’e özel oyun hakkında daha fazla güncelleme sağlamadı.

Yayıncı daha çok 22 Haziran’da piyasaya sürülecek olan Final Fantasy 16’ya odaklandı. İlk gün yaması planlamayan geliştiriciler, sorunsuz bir sürüm sunmak için sıkı bir şekilde çalışıyor.

Final Fantasy 7, Rebirth

Yaratıcı yönetmen Tetsuya Nomura, Final Fantasy 7 Rebirth’ün hızla ilerlediğini ve üçüncü bölüm için çalışmaların çoktan başladığını söylemişti. Yönetmen Naoki Hamaguchi ve Kitase ise remake’in ilk bölümünden daha çarpıcı olmasını sağlamak için çalıştıklarını öne sürmüştü.

Muhtemelen Square Enix, FF16’yı oyuncularla buluşturana kadar sessizliğini koruyacak. Yine de hedeflenen çıkış tarihine bakılırsa daha fazlasını öğrenmek için fazla beklemeyeceğiz.

Rebirth’ün çıkış tarihi, yeni fragmanları ve diğer duyurular geldiğinde sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.