Final Fantasy 7 Remake’i PS Plus ile alanlar, PS5 sürümüne ücretsiz yükseltebilecek

Final Fantasy 7 Remake, Mart ayında verilen PlayStation Plus oyunları arasındaydı. Square Enix, yeni yıl hediyesi olarak oyuna sahip olan PS Plus abonelerinin, 22 Aralık Çarşamba gününden itibaren PS5 sürümüne ücretsiz olarak yükseltebileceklerini duyurdu.

Hepsi bu kadar da değil! Wutai ninja Yuffie Kisaragi’nin oynanabilir kadakter olduğu Episode INTERmission DLC’si de sınırlı bir süre için yüzde 25 indirimli olarak sunulacak. Eğer oyunu Sony’nin yeni nesil konsolunda ek hikaye içeriğiyle birlikte deneyimlemek istiyorsanız, fırsattan yararlanabilirsiniz.

Daha açık belirtmek gerekirse, Mart ayında PS Plus abonesi değildiyseniz veya Final Fantasy 7 Remake’i herhangi bir nedenle almadıysanız, bu teklif sizin için geçerli değil. Yani ücretsiz yükseltme fırsatından yararlanabilmek için oyunun kütüphanenizde olması gerekiyor.

Episode INTERmission DLC’sinde oyuncular, Midgar’a gelen Yuffie olarak oynuyor. Orada, Yuffie ve başka bir Wutai’li ajan, Avalanche HQ ile buluşup Shinra Building’e sızıyor ve holdingin en güçlü materia’larını çalıyor. İndirilebilir içerik, ana oyundan bağımsız olarak iki bölümden oluşuyor ve oyuna Weiss’a karşı mücadele vereceğiniz bir dövüş simülatörü ekliyor.

Final Fantasy 7 Remake, sonunda PlayStation’a özel dönemini tamamladı ve artık PC oyuncularına da sunuldu. Oyunun PC sürümü, Episode INTERmission ile birlikte sunuluyor. Her ne kadar PC lansmanı, oyuncular tarafından heyecanla karşılansa da, performans sorunları nedeniyle gölgelendi ve geri ödeme çağrılarına yol açtı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.