Psychonauts geliştiricisi Double Fine, yeni oyunlar üzerinde çalışıyor

Psychonauts serisinin geliştiricisi Double Fine Productions, son oyunları Psychonauts 2‘nin piyasaya sürülmesinden sonra şimdiden birkaç yeni proje üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Stüdyo, kitle fonlaması platformu Fig üzerinden bir güncelleme yayınladı ve stüdyonun projeler üzerinde çalışmak için birkaç takıma ayrılacağını bildirdi. Geliştiriciye göre her oyun, geliştiricilerin yeni fikirleri, yeni görsel stilleri, oynanışı daha fazlasını keşfetme şansı veriyor.

Double Fine başkanı Tim Schafer, geçtiğimiz Ağustos ayında yaptığı açıklamada ekibin orijinal ve şaşırtıcı bir şey üzerinde çalışmak istediğini açıklamıştı. Ayrıca aynı anda birden fazla proje üzerinde çalışmayı planladıklarını da belirtmişti. Görünüşe göre plana uygun şekilde ilerliyorlar.

Microsoft’un 2019’da Double Fine’ı satın almasının ardından, stüdyonun gelecekteki oyunları Xbox Game Pass hizmetini destekleyen platformlar için özel olarak piyasaya sürülen ilk oyunları olacak. Schafer, konsol devinin kendilerine güvendiğini ve yaratıcı özgürlük verdiğini söylemişti.

Psychonauts 2, 16 yıllık bir aranın ardından devam oyunu olarak Ağustos ayında piyasaya sürüldü. Aksiyon platform oyununun benzersiz seviye tasarımları, mizah anlayışı ve çeşitli erişilebilirlik seçenekleri övgü aldı. Ayrıca The Game Awards 2021 ve Golden Joystick Awards gibi prestijli etkinliklerde ödüllere aday oldu.

Her ne kadar riskli bir hamle olsa da, Double Fine seriyi yeniden canlandırdı. Yeni projelerinde de aynı özgürlük ve cesaretle adım atabileceklerini öngörebiliriz. Stüdyonun yeni oyunlarıyla ilgili detaylar açıklandığında sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.