Yazar George R. R. Martin, oyunların artık filmlerden daha büyük olduğunu düşünüyor

George R. R. Martin hafta sonu FromSoftware’in heyecanla beklenen yeni oyunu Elden Ring üzerinde yaptığı çalışmaları ortaya koyan bir blog yazdı. Yazar, günümüzde oyunların artık filmler kadar büyük olduğunu düşünüyor.

Yazar, Elden Ring’de fantastik bir dünya inşa etmek için Hidetaka Miyazaki ile temasa geçtiğini ve aslında işi video oyunları olmasa da, teklifi reddedemeyecek kadar ilginç bulduğunu belirtti. Martin, Elden Ring hakkında konuşurken “video oyunlarının filmler kadar büyük (hatta daha büyük)” olduğunu söyledi.

Elden Ring

George R. R. Martin, kişisel blogunda Elden Ring ile ilgili yayınladığı yazıda aşağıdaki ifadelere yer verdi:

“Miyazaki ve FromSoftware’deki ekibi, muhteşem bir sanatla çığır açan şeyler yapıyorlardı ve benden istedikleri şey sadece bir dünya inşa etmekti: Yapmayı planladıkları oyun için bir temel olacak, derin, karanlık, yankı uyandıran bir dünya. Olduğu üzere, dünyalar yaratmayı ve hayali bir tarih yazmayı seviyorum. Ben de üzerime düşeni yaptım ve Japonya’daki yeni arkadaşlarıma verdim ve onlar da oradan aldılar. Ve yıllar geçti. Video oyunları, bugünlerde filmler kadar büyük (hatta daha büyük)… ve oluşturulması da bir o kadar uzun sürüyor.”

Martin, Elden Ring’in çıkış tarihinin yaklaşmasıyla ilgili heyecanını ifade ederken, oyunun inanılmaz göründüğünü öne sürdü. Daha önce yayınlanan oynanış görüntüleri de bunu onaylıyor. Aksiyon RPG oyunu, devasa bir dünya ve göz alıcı grafiklerle karşımıza çıktı.

Elden Ring, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için 25 Şubat 2022’de piyasaya sürülecek. Oyunun sürüm ve fiyat bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.