Final Fantasy XIV, 24 milyondan fazla oyuncuyla serinin en kârlı oyunu oldu

Square Enix kısa bir süre önce medyaya yaklaşan Final Fantasy XIV: Endwalker genişlemesinin bir önizlemesini sundu. Etkinlik sırasında Yapımcı ve Yönetmen Naoki Yoshida, Final Fantasy XIV’ün serinin en kârlı oyunu olduğunu açıkladı. Ayrıca MMORPG artık 24 milyondan fazla oyuncuya sahip.

Final Fantasy XIV ilk olarak 2010 yılında PC için yayınlandı ve bekleneni veremedi. Oyunun sunucuları 2012’de kapatıldı. Ardından Yoshida göreve getirildi ve oyun, sıfırdan geliştirilerek 2013 yılında Final Fantasy XIV: A Realm Reborn olarak yeniden yayınlandı. Çok oyunculu RPG, 2015’e kadar 4 milyon oyuncuya ulaştı. Stormblood 2017’de yayınlandığında bu sayı 10 milyona ulaştı. Artık toplamda 24 milyon oyuncuya sahip ve Square Enix, 30 milyon oyuncuya ulaşmayı hedefliyor.

Final Fantasy XIV ilerlemeye devam edecek

Final Fantasy 14: Endwalker

Final Fantasy XIV, uzun ömrü ve muazzam oyuncu kitlesi sayesinde artık serinin en çok kazandıran oyunu. Yoshida, oyunun geçmişi ve geleceğe yönelik umutları hakkında şöyle konuştu:

“Orijinal Final Fantasy 14’te işlerin bizim için ne kadar zor olduğunu hepiniz biliyorsunuz. O zamandan beri, şirketimizin kârına büyük katkı sağlayan bir oyun haline geldi. Bunu söylemek belki uygun olmaz ama işimiz açısından büyük bir başarı elde ettik. İleride, bu oyunun oyuncularımızın keyifle oynayabileceği bir oyun olmaya devam etmesini sağlamak için yatırımlarımızla hiçbir masraftan kaçınmayacağız.”

Final Fantasy XIV’ün Endwalker genişlemesi, lansmandan bu yana devam eden Hydaelyn ve Zodiark çatışmasını sonuca bağlayan bir hikaye sunacak. Genişleme ayrıca yeni bölgeler, düşmanlar, işler, yeni bir baskın, daha fazla zindan, yeni bir kabile ve seviye sınırı artışı getirecek. Endwalker’ın ön siparişleri, şu anda Shadowbringer’a kıyasla yaklaşık yüzde 160 daha fazla.

Genişlemeyi ön sipariş veren oyuncular, 19 Kasım’dan itibaren dört günlük erken erişim hakkı elde edecek. Erken satın almayanlar ise içeriğe 23 Kasım’da erişebilecek. Heyecanla beklenen yeni DLC hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.