Focus Home Interactive, ismini ‘Focus Entertainment’ olarak değiştirdi

A Plague Tale, Greedfall ve Vampyr gibi oyunların arkasındaki yayıncı olan Fransız oyun şirketi Focus Home Interactive, benzersiz oyun deneyimlerine yeni bir vurgu yaparak, ismini “Focus Entertainment” olarak değiştirdi.

Focus Entertainment yaptığı bir basın açıklamasında, hareketin oyunlarını, ürünlerini, hizmetlerini ve gelir akışlarını daha da çeşitlendirme amacına yönelik olduğunu söyledi. Şirket yıllar içinde kurduğu iş birlikleriyle küçük stüdyolardan çok sayıda hit oyun yayınladı. Ayrıca son dönemde bünyesine kattığı yetenekli geliştiricilerle dikkatleri üzerine çekiyordu.

Yayıncı kısa süre önce Deck13 Interactive (The Surge, Lords of the Fallen), StreumOn Studio (Necromunda: Hired Gun) ve Dotemu (Streets of Rage 4) ve The Arcade Crew gibi gelecek vadeden stüdyoları satın aldı. Ancak, uzun zamandır ortağı olan Spiders’ı (Greedfall) Nacon’a kaptırdı.

Focus Home Interactive

Focus Entertainment, isim değişikliğini anlamlandırmak için yaptığı basın açıklamasında aşağıdaki ifadelere yer verdi:

“Focus Entertainment markası, şu andan itibaren oyunlarını, ürünlerini, hizmetlerini ve gelir akışlarını çeşitlendirme arzusunu temsil eden Entertainment terimiyle, Focus’un tüm faaliyetlerini kapsamaktadır. Entertainment ayrıca, yenilikçi konseptler, yaratıcı oyunlar ve video oyunlarının sınırlarını aşan orijinal dünyalar sayesinde öne çıkan bir editoryal hareketle desteklenen, dünyanın dört bir yanındaki oyunculara benzersiz deneyimler sunma tutkusunu vurguluyor.

Deck13 Interactive, StreumOn Studio ve daha yakın zamanda Dotemu ve onun bir diğer markası The Arcade Crew gibi stüdyoların satın alınması, Focus’un yetenekleri ve stüdyoları benzersiz vizyonlarla güçlü ve iddialı Grubumuza entegre ederek, değer yaratmaya, yeni trendlere ve benzersiz oyunlara olan isteğini gösteriyor.”

Focus Entertainment, 1996 yılından beri faaliyet gösteriyor ve oyun sektörüne çeşitlilik katan deneyimlerle karşımıza çıkıyor. Yayıncının bir sonraki oyunları arasında A Plague Tale: Requiem, Evil West ve Aeon Must Die yer alıyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.