Hell Let Loose, PS5 ve Xbox Series X/S konsollarına geliyor

Hell Let Loose, 5 Ekim’de PS5 ve Xbox Series X/S konsollarına gelecek. Geliştirici Black Matter ve yayıncı Team17, İkinci Dünya Savaşı temalı oyunu yeni nesil konsollara taşımadan önce, 16-20 Eylül tarihleri arasında PS5’e özel bir açık beta yapılacağını açıkladı.

Hell Let Loose, piyadeler, tanklar, toplar ve ilerleyen cephelerle 100 oyunculu bir açık savaş deneyimi sunan, İkinci Dünya Savaşında geçen gerçekçi bir birinci şahıs nişancı oyunu olarak öne çıkıyor. Öğrenmesi kolay, ustalaşması zor olan benzersiz kaynak tabanlı stratejik meta, oyunun temelini oluşturuyor. Geçtiğimiz Temmuz ayında PC için piyasaya sürülen oyun, yakında yeni nesil konsollara da geliyor.

Hell Let Loose’un PS5 açık betası neler sunacak?

Hell Let Loose

Hell Let Loose’un beta sürümü, PS5 oyuncularını Warfare moduyla tanıştıracak. Warfare modunda, Hurtgen Ormanı haritasının kontrolü için 50 oyuncudan oluşan iki takımın savaşına sahne olacak. Başlangıçta her takım, haritanın yarısını işgal edecek ancak daha fazla bölge ele geçirmek için düşmanları püskürtmeleri gerekecek. Maç, takımlardan biri rakibinin üssüne ulaştığında sona erecek. Diğer yandan maç süresi sona erdiğinde kazanan, en fazla yere sahip olan takım olacak.

Hell Let Loose tam sürüm olarak yayınlandığında, takımların hücum ve defans rollerini üstlendiği Hücum (Offensive) modunu da içerecek. Batı Cephesi’nde Omaha Plajı, Carentan, Foy ormanları ve Hill 400 dahil olmak üzere toplam 10 harita olacak. Bu haritaların her biri, binlerce farklı savaş senaryosu ortaya çıkaran 99 ele geçirme noktasına sahip olacak. Lansman sonrası ücretsiz bir güncellemeyle oyuna Doğu Cephesinden daha fazla harita eklenecek.

Hell Let Loose konsol fragmanı:

İkinci Dünya Savaşı temalı oyunda 50 oyuncudan oluşan iki takım piyade, keşif ve zırhlı birim sınıflarına ayrılıyor ve oyuncular subay, kaşif, makineli tüfekçi, sıhhiye, mühendis, tankçı dahil olmak üzere 14 farklı görevden birini üstleniyor. Oyunu komutan olarak oynayanlar, taktik haritasından kuvvetleri yöneterek takımını zafere götürmeye çalışıyor.

Hell Let Loose 5 Ekim‘de piyasaya sürüldüğünde çapraz platform desteğine sahip olacak. Böylece PS5 oyuncuları, Xbox Series X/S oyuncularıyla birlikte oynayabilecek. Ancak konsol sahipleri, PC oyuncularıyla birlikte oynaymayacak. Oyun, Temmuz ayında Steam’de Erken Erişim’den ayrılarak tam sürüm olarak çıkmıştı. Ardından PS5 kapalı betası Ağustos ayının sonunda tamamlanmıştı.

Hell Let Loose, Microsoft Store’da ön siparişe açıldı. Oyunu önceden satın alan oyunculara kozmetik içerikli The Silver Vanguard DLC’si veriliyor. PS5 için ön sipariş bonusları henüz açıklanmadı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.