Football Manager 2024, 7 milyon oyuncuyla seride rekor kırdı

Sports Interactive ve SEGA’nın popüler futbol simülasyonu oyunu Football Manager 2024, oyuncu sayısıyla serinin en çok oynanan oyunu oldu.

Efsane serinin 20. oyunu, bu hafta başında 7 milyon oyuncuya ulaştı. Böylece geçtiğimiz yılki Football Manager 2023’ün 6.88 milyon oyuncuyla belirlediği önceki rekoru kırdı.

FM 23, söz konusu rakamı tüm yaşam döngüsü boyunca elde etti. Ancak FM 24, 6 Kasım 2023’te piyasaya sürülmesinin ardından 100 günden kısa bir sürede çıtayı aştı.

Football Manager 2024, FM 24, Xbox Game Pass

Football Manager 2024 ile oyuncu sayısını artıracak atılımlar yapıldı

FM 24, Japonya’daki ilk resmi çıkışı ve Netflix Games lansmanı ve Xbox Game Pass hizmetine dahil edilmesiyle daha büyük kitlelere ulaştı.

Sports Interactive’in Stüdyo Direktörü Miles Jacobson yaptığı açıklamada, 7 milyon oyuncuyla ulaşılan dönüm noktasına yalnızca üç ayda ulaşmanın kendilerine gurur verdiklerini belirtti.

Jacobson, Football Manager 2025 ile planlanan yeniliklere de değindi. FM 25, Unity motoruna geçiş ve Kadın Futbolunun tanıtımıyla önemli bir sürüm olacak:

“Yine de zorlu çalışma burada bitmiyor. Önümüzdeki birkaç yıl içinde FM25’ten başlayarak, Unity’ye geçiş ve Kadın Futbolunun tanıtımıyla birlikte bizden çok daha fazlası gelecek. 33 yıldır oyun yayınlıyoruz ama şu anda yaptığımız şey önümüzdeki 30 yıl için gerekli hazırlıkları yapmak ve gelecek on yıllar boyunca da yeniliklere devam etmeyi umuyoruz.”

Football Manager 2024, Kasım 2023’te Xbox Game Pass kataloğuna eklenmişti. Abonelik hizmeti, oyuncu sayısının artışına önemli katkı sağlamış gibi görünüyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.