Yönetmen Fatih Akın, Death Stranding 2’de kukla olarak karşımıza çıkacak

Death Stranding 2 fragmanında ilginç ve bir o kadar da tanıdık gelen bir kukla karşımıza çıkmıştı. O kuklanın Türk yönetmen Fatih Akın olduğu ortaya çıktı.

Tanıtımda canlı bir kukla olarak yer alan Fatih Akın, yolculuğumuz boyunca bize yoldaş olacak. Ancak oyundaki rolünün tam olarak ne olduğu ve neler yapabildiği henüz bilinmiyor.

Yönetmenin ismi, Death Standing 2 On The Beach fragmanının sonlarındaki oyuncu kadrosunun gösterildiği bölümde de özel konuk olarak yer alıyordu.

Death Stranding 2, Fragile, kukla

Hideo Kojima’dan Fatih Akın paylaşımı

Hideo Kojima, Twitter/X hesabından yaptığı bir paylaşımda, Akın ile 2018 yılından beri arkadaş olduklarını ve yönetmenin oyunda yol almak istediğini belirtti:

Yönetmen Fatih Akın ile “In the Fade” (Norman’ın eşi Diane Kruger aracılığıyla tanıştık) tanıtımı için Japonya’ya geldiğinden beri arkadaştık ve Japon medya kuruluşuyla bir röportaj yapmıştık (2018). O zaman bana oyundaki karakterlerden biri olmayı çok istediğini söyledi, ben de Fatih için Sam’le yolculuğunu paylaşacak bir “yaşayan bebek” karakteri buldum. Karakteri oldukça enerjik ve eğlenceli. Üzüntüsüne rağmen Sam’i destekliyor. Karakter tasarımı ve kurulumunun kaba bir taslağı, DS1 çıkmadan önce zaten elimde vardı. Salgını gerçek hayatta deneyimledikten sonra daha önce hazırladığım tüm senaryoları bir kenara atıp yeniden yazmaya karar verdim, ancak “yaşayan bebeği” olduğu gibi tuttum. öyleydi. Seslendirme ve oyunculuk, ‘The Chosen’ adlı TV dizisindeki çalışmalarıyla popüler olan JONATHAN ROUMIE tarafından yapıldı.

God of War Ragnarok, Mimir, Kratos

Death Stranding 2 fragmanı, God of War referansı veriyor

Görünüşe göre Fatih Akın, God of War’daki Mimir tarzı bir rolde olacak. Elbette vücudunun eksiksiz olması sayesinde daha fazlasını yapabilir.

Kratos’un kuzey topraklarındaki macerasında kesik başını belinde taşıdığı karakter, ona ve Atreus’a savaşta, duygusal karışıklıklarda ve İskandinav mitolojisi konusunda yardımcı oluyordu.

State of Play’deki Death Stranding 2 tanıtımında, Mimir’e açıkça bir referans vardı. Sam kuklayı tutarken onu belinin arkasına koymaya çalışıyor ancak kukla, “Gerçekten mi Sam? Kalçana mı?” diye soruyor.

Death Stranding 2, Fatih Akın, kukla, bebek

Fatih Akın kuklamız daha sonra “sürücü koltuğu” istiyor ve Sam, onu beline yan bağlıyor. Hideo Kojima, Türk yönetmenin yanı sıra birlikte çalıştığı PlayStation’a da selam çakıyor.

Death Stranding 2 On The Beach fragmanındaki oyun içi görüntüler, PS5’te elde edilmişti. Kojima, oyunun grafiklerinin piyasaya sürüldüğünde daha da iyi görüneceğini söyledi.

Guerrilla Games’in Decima motoruyla geliştirilen devam oyunu, ilki gibi PS5’e özel olarak çıkacak. PC sürümü yine ilerleyen tarihlerde gelecektir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.