Football Manager, İngiltere Premier Ligi’nin lisansını aldı

SI ve SEGA, Football Manager serisinin gelecekteki oyunlarında İngiltere FA Premier Ligi lisansının olacağını duyurdu.

Dünyanın en değerli ligi artık FM’de tam lisanslı. 2024/25 sezonuyla birlikte, Premier Lig kulüplerinin 20’si de resmi logoları, formaları ve oyuncu fotoğraflarıyla gelecek oyunlarda yer alacak.

Oyunun resmi sitesinden yapılan açıklamada, “İster Liverpool veya Arsenal’in geleceğinin arkasındaki deha olmak isteyin, ister Crystal Palace ile Avrupa futbolunda zafer kovalayın, ister Ipswich Town’un büyük sahneye geri dönmesini sağlamaya çalışın, İngiltere futbolunun zirvesindeki aksiyona daha önce hiç olmadığı kadar yakından dahil olabileceksin.” ifadeleri yer alıyor.

Premier Lig’in oyuna dahil olmasına özel olarak geçmişten günümüze ligdeki kritik anları bir araya getiren bir duyuru fragmanı da yayınlandı.

Football Manager lisans koleksiyonuna önemli bir ligi kazandırdı

İngiltere’nin alt ligleri oyunda halihazırda mevcut olsa da artık en tepedeki kulüplerin menajerlik efsanesine katılması önemli bir kazanım.

FM 24, UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi, UEFA Avrupa Konferans Ligi, UEFA Supercup, UEFA Gençlik Ligi gibi organizasyonların lisanslarına sahipti.

Ayrıca EFL, Bundesliga, Ligue 1, Jupiler Pro League, Eredivisie, MLS, K League, J1 League gibi liglerin yanı sıra İtalyan Serie A liginden birçok kulübün lisansını içeriyordu.

Premier Lig’in Football Manager içindeki entegrasyonu ve stüdyo ile lig arasındaki partnerlik etkinlikleri hakkında daha fazla bilgi yılın ilerleyen zamanlarında paylaşılacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.