Aksiyon RPG oyunu Forspoken’ın çıkış tarihi, fragman eşliğinde duyuruldu

Square Enix’in heyecanla beklenen yeni aksiyon RPG oyunu Forspoken, 24 Mayıs 2022‘de PS5 ve PC için çıkacak. Çıkış tarihi, The Game Awards’ta yeni bir fragmanla birlikte duyuruldu.

Hikayeye daha derin bir bakış sunan yeni fragman, oyunun kahramanı Frey Holland‘ın New York’tan Athia’ya geldiği ilk zamanları konu alıyor. Kahramanımız doğaüstü güçleri ve fantastik dünyaya nasıl geçtiği konusunda hiçbir şey bilmiyor. Forspoken, sudan çıkmış balığa dönen Frey’in kara büyüyle kuşatılmış Athia’da kahramana dönüşmesini anlatacak.

Frey başlangıçta kendini kimsenin güvenini kazanamadığı bir ortamda bulsa da, Athia’nın hükümdarı gibi görünen bir kadın, Frey’e güveniyor ve insanlara umut olmasını istiyor. Ardından kahramanımız fantastik dünyada sihirli yolculuğuna başlıyor.

Forspoken The Game Awards 2021 fragmanı:

Forspoken’ın tanıtımı, Frey’i oynayan Ella Balinska ve hükümdar karakterini oynayan Pollyanna McIntosh‘un sunumuyla gösterildi. Fragmanda hikayeye yönelik sinematik sahnelerin ardından oynanış görüntülerine yer veriliyor.

Forspoken fragmanında dövüş mekaniklerinin Final Fantasy XV ve Kingdom Hearts gibi diğer Square Enix oyunlarını anımsatacağı anlaşılıyor. Frey ayrıca sahip olduğu enerjiyi ok ve yay, sörf tahtası, kılıç, kamuflaj ve çeşitli yetenekler için kullanabiliyor. Oyun genellikle akrobatik dövüş sahnelerine sahip gibi görünüyor.

Forspoken, daha önce Final Fantasy 15 üzerinde çalışan geliştiricilerin oluşturduğu bir ekip olan Luminous Productions tarafından geliştiriliyor. Aksiyon RPG oyunu, en az 24 ay boyunca konsolda PS5’e özel olacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.