Alan Wake 2 duyuruldu: Remedy’nin ilk hayatta kalma korku oyunu olacak

Alan Wake 2, The Game Awards 2021 etkinliği sırasında resmi olarak duyuruldu. Remedy Entertainment ve Epic Games, uzun zamandır beklenen devam oyunu için duyuru fragmanı yayınladı.

Alan Wake Remastered’ın ardından, geliştirici Remedy’nin Alan Wake 2 üzerinde çalıştığı ve oyunun Epic Games tarafından finanse edildiği daha önce söylentilere konu olmuştu. Duyuru sürpriz olmasa da, yaratıcı yönetmen Sam Lake, yeni oyunun stüdyonun ilk hayatta kalma korku oyunu olacağını açıkladı.

Alan Wake, yeni oyunda daha karanlık ve dengesiz olacak gibi görünüyor. Fragman, kasvetli bir ormandaki suç bölgesinden görüntülerle başlayarak küçük bir kasabaya geçiş yapıyor. Kahramanımız, seslendirildiği bir sahnede, “canavarların birçok yüzü olduğu” konusunda uyarıyor.

Alan Wake 2, yıllar sonra çarpıcı görsellerle karşımıza çıkacak. Fragmanda kasabanın gösterildiği sahnedeki gündüz ve gece görüntüleri, özellikle yansımaların ne kadar gerçekçi olduğunu ortaya koyuyor. Her ne kadar gerçek oynanış videosu olmasa da, yeni oyun, modern donanımların sınırlarını zorlayabilir.

Alan Wake 2

Sam Lake, yıllardır Alan Wake’in hikayesine geri dönme fırsatı kolladıklarını itiraf etti. Remedy’nin ilk hayatta kalma korku oyunu olarak tanımlanan devam oyunu, yoğun bir atmosfer ve psikolojik bir hikaye ile gelecek. Serinin ilk oyunu daha çok aksiyon türündeydi ve geliştirici, yeni oyunda karanlık okyanusun derinliklerine inecek.

Remedy, Ekim ayında Alan Wake Remastered‘ı piyasaya sürdü ve geçen yıl Control için AWE adlı Alan Wake temalı bir genişleme yayınladı. Lake, Alan Wake 2’nin keyfini tam olarak çıkarmak için önceki oyunları oynamanın gerekli olmadığını ancak ilgilenenler için arka planına katkıda bulunacağını söylüyor.

Alan Wake 2, 2023 yılında PS5, Xbox Series X/S ve PC (Epic Games Store aracılığıyla) için gelecek. Merakla beklenen devam oyunu Epic Games tarafından yayınlanacak. Remedy Connected Universe, yeni oyunla birlikte daha da genişleyecek.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.