Friday the 13th: The Game satıştan kaldırılacak – Yeni oyun yolda

Friday the 13th: The Game yolun sonuna yaklaşıyor. Gun Media oyunun satıştan kaldırılacağını duyurdu. Ancak seriye dayanan yeni bir oyun geliyor.

Twitter hesabından paylaşılan mesaja göre asimetrik çok oyunculu oyun, lisans süresinin dolması nedeniyle 31 Aralık 2023 tarihinde mağazalardan çekilecek.

Yayıncı ayrıca oyunun fiyatını 4.99 dolara, DLC’leri 0.99 dolara düşürdü. Türkiye fiyatlarında şu anda herhangi bir değişiklik görünmüyor.

Friday the 13th, yeni oyun

Friday the 13th sunucuları ne zaman kapanacak?

Friday the 13th: The Game sunucuları lisansın sona ermesinden bir yıl sonra, en az 31 Aralık 2024’e kadar çevrimiçi kalacak.

Paylaşımdaki “en az” mesajı göz önüne alındığında, sunucuların belirtilen tarihten sonra da açık kalması mümkün. Bu konuda herhangi bir duyuru yapılırsa sizlerle paylaşacağız.

Bu arada, ufukta yeni oyun görünüyor. Friday the 13th’in bestecisi Harry Manfredini, RelyOnHorror ile yaptığı röportajda, başka bir stüdyo ile farklı tarzda ve daha gerçekçi karakterlere sahip bir oyun üzerinde çalıştığını onayladı.

Bir sonraki oyunda asimetrik çok oyunculu formülüne gidilmemesi önemli bir detay. Belki de son dönemde yükselen hikaye odaklı oyunlarla rekabete girebilirler.

Oyun adı, arkasındaki geliştirici ve ne zaman çıkacağına dair detaylar henüz perde arkasında. Daha fazlasını öğrenirsek sizlerle paylaşacağız.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.