Summer Game Fest 2023’te tanıtılan tüm oyunlar

Summer Game Fest 2023’te yaklaşık iki saat boyunca oyun tanıtımları ve fragmanları vardı. Onlarca tanıtım vardı ve hepsini takip etmek zor olabilir.

Mortal Kombat 1, Alan Wake 2, Lord of the Rings: Return to Moria, Sonic Superstars, Lies of P ve daha fazlası… Etkinlikte yer alan oyunları ve gösterilen tüm fragmanları tek bir yerde topluyoruz.

Bu yılki Summer Game Fest, 40’tan fazla duyuruya sahne oldu. Hazırsanız başlayalım!

Summer Game Fest 2023 duyuruları

Prince of Persia: The Lost Crown

Ubisoft, Summer Game Fest 2023’te sürpriz bir duyuruyla sahne aldı. Yeni aksiyon macera platform oyunu Prince of Persia: The Lost Crown, 18 Ocak 2024’te PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One, Nintendo Switch ve PC’ye çıkacak.

Mortal Kombat 1

Mortal Kombat 1 ilk oynanış fragmanıyla karşınızda! Serinin yeni oyunu, dövüş mekanikleri, Kameo Fighters, Fatality ve X-Ray gibi özelliklerle gelecek.

Path of Exile 2

Grinding Gear Games, yeni RPG’si için kısa bir teaser yayınladı. Çıkış tarihi henüz açıklanmasa da bu yıl piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Exoprimal – Street Fighter 6 geçişi

Dinozor avı oyunu Exoprimal, 14 Temmuz’da PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC’ye gelecek. Street Fighter 6’dan Ryu ve Guile oynanabilir karakterler olarak oyuna konuk olacak.

Dead by Daylight – Nicolas Cage

Ünlü aktör Nicolas Cage, Dead by Daylight karakteri oluyor. Oyuncu, hayatta kalan karakterlerden biri olarak 25 Temmuz’da oyuna dahil olacak.

The Witcher 3. Sezon fragmanı

Summer Game Fest 2023, Netflix’in The Witcher dizisinin 3. Sezon fragmanına da yer verdi. Yeni sezonun yayın tarihlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Witchfire

Roguelite nişancı oyunu Witchfire, 20 Eylül’de PC için erken erişime açılıyor. Oyunun geleceği diğer platformlar henüz açıklanmasa da nihai sürümün konsollara da gelmesi bekleniyor.

Crossfire: Sierra Squad

Smilegate tarafından geliştirilen ve yayınlanan nişancı oyunu, Ağustos ayında PSVR 2’ye gelecek. Oyunun PC VR sürümü de çıkacak.

Remnant 2

Kooperatif nişancı oyunu Remnant 2, Summer Game Fest 2023’te yeni bir oynanış fragmanı aldı. Gunfire Games tarafından geliştirilen oyun 25 Temmuz’da PS5, Xbox Series X/S ve PC’ye çıkıyor.

Sonic Superstars

Mavi kirpi Sonic yeni oyunuyla geri dönüyor. 2D platform oyunu Sonic Superstars, 2023 sonbaharında PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch ve PC için gelecek.

Honkai: Star Rail

Yeni HoYoverse uzay fantezi RPG’si Honkai: Star Rail, PC’nin ardından yılın son çeyreğinde PS5 oyuncularıyla buluşacak.

Lies of P

Lies of P’nin çıkış tarihi sonunda duyuruldu. Souls tarzı Pinokyo oyunu 19 Eylül’de PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC’ye geliyor. Ücretsiz demo sürümü tüm platformlarda yayınlandı.

Sandland

Bandai Namco’nun aynı isimli manga serisine dayanan aksiyon RPG oyunu, Summer Game Fest 2023’te duyuru fragmanıyla sahne aldı. Sandland, PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC için geliştiriliyor. Çıkış tarihi henüz açıklanmadı.

Throne and Liberty

NCSoft tarafından geliştirilen oynaması ücretsiz MMORPG için duyuru fragmanı yayınlandı. Oyunun teknik testlerine katılmak ve duyurulardan haberdar olmak için buradan kaydolabilirsiniz.

Warhaven

PC için geliştirilen oynaması ücretsiz PvP orta çağ fantezi oyunu yeni bir fragman aldı. Warhaven, 2023 sonbaharında geliyor. Fragmanda oynanış görüntülerine de yer verildi.

Party Animals

Yavru köpek, kedicik veya diğer tüylü yaratıklar olarak arkadaşlarınızla dövüşeceğiniz sevimli parti oyunu, 20 Eylül’de Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için çıkacak.

Dying Light 2 güncellemesi

Serinin yönetmeni Tymon Smektała, Summer Game Fest etkinliğinde Haziran ayında parkuru elden geçirecek ve geceleri daha korkunç hale getirecek bir sonraki Dying Light 2 güncellemesi hakkında kısaca konuştu. Ayrıca kısa bir süre sonra gelecek yeni bir sezonu duyurdu.

Crash Team Rumble

Crash Team Rumble oynanış fragmanında 20 Haziran’dan 12 Eylül’e kadar sürecek olan ilk sezona kısa bir bakış sunuldu. Sezonda N. Gin, Ripper Roo, yeni haritalar, ek güçler, sınırlı süreli modlar ve daha fazlası yer alacak.

Alan Wake 2

Alan Wake 2, yeni oynanabilir karakter Saga Anderson’ın oynanış görüntülerini içeren yeni bir fragmanla sergilendi. Remedy Entertainment, oyunun karanlık temasına ve çatışma mekaniğine ışık tuttu.

Warhammer 40,000: Space Marine 2

Devam oyunu, Summer Game Fest’te paylaşılan yeni oynanış fragmanında gösterildiği gibi kış aylarında PS5, Xbox Series X/S ve PC oyuncularıyla buluşacak.

Yes, Your Grace Snowfall

Brave At Night tarafından geliştirilen sinematik krallık yönetme oyunu, ilk kez sahneye çıktı ve 2024’te Xbox, PC ve Nintendo Switch’e gelecek.

Toxic Commando

Korku yönetmeni ve besteci John Carpenter’ın imzasını taşıyan zombi nişancı oyunu Toxic Commando, 2024’te PS5, Xbox Series X/S ve PC’ye çıkacak. Summer Game Fest 2023 fragmanında oynanış görüntülerine de yer verildi.

Baldur’s Gate 3

Baldur’s Gate 3’ün yeni fragmanı, ödüllü aktör Jason Isaacs’ın oyunda düşman Lord Enver Gortash’ı oynayacağını gösterdi. Yeni nesil RPG oyunu 6 Ekim’de PS5, Xbox Series X/S ve PC’ye geliyor.

Marvel’s Spider-Man 2

Yılın en çok beklenen oyunlarından Marvel’s Spider-Man 2, Summer Game Fest 2023’te kapak görseli, konsept sanatları ve çıkış tarihini ortaya koyan kısa bir duyuruyla sahne aldı. PS5’e özel devam oyunu, 20 Ekim’de çıkıyor!

Palworld

Açık dünya hayatta kalma oyunu Nintendo’nun Pokemon serisine alternatif arayanlara hitap ediyor. Palworld, Ocak 2024’te Steam üzerinden erken erişimle piyasaya sürülecek.

Black Desert – Land of the Morning Light

Popüler MMORPG oyunu Black Desert Online, Kore’nin Joseon hanedanından halk hikayelerini yeniden yaratan Land of the Morning Light adlı bir DLC alıyor. Genişleme 14 Temmuz’da yayınlanacak.

Lord of the Rings: Return to Moria

Orta Dünya’nın 4. Çağında geçen ve Cücelerin anavatanları Moria’yı geri almak için verdiği mücadeleyi konu alan Lord of the Rings: Return to Moria, Summer Game Fest 2023’te oynanış fragmanıyla sahne aldı. Yeni Yüzüklerin Efendisi oyunu sonbahar aylarında PS5, Xbox Series X/S ve PC için gelecek.

Final Fantasy 7 Evercrisis

Square Enix, mobil cihazlar için geliştirilen RPG’nin kapalı beta sürümüne geçtiğini duyurdu. Oyuncular, oyunun resmi internet sitesinden kayıt olabilirler.

Banishers: Ghost of New Eden

The Game Awards 2022’de ilk kez duyurulan Banishers: Ghost of New Eden, iki hayalet avcısının hikayesini konu alıyor. Yeni oynanış fragmanı oynanışa daha fazla ışık tutuyor. Aksiyon RPG oyunu 2023’ün sonunda PS5, Xbox Series X/S ve PC’de yayınlanacak.

Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name

Bir sonraki Like a Dragon oyunu, oynanış fragmanıyla karşımıza çıktı. Oyunun 9 Kasım’da PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC’ye geleceği duyuruldu.

Under the Waves

Kuzey Denizi’nde profesyonel dalgıçlık yapan Stan’in hikayesini konu alan Under the Waves, Quantic Dream tarafından yayınlanacak. Macera oyunu 29 Ağustos’ta PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC’ye geliyor.

Call of Duty: Modern Warfare 2 ve Warzone 2 – 4. Sezon

Call of Duty serisinin yeni amiral gemileri Modern Warfare 2 ve Warzone 2’un 4. Sezon fragmanları Summer Game Fest 2023 sırasında yayınlandı. Oyunlardaki yeniliklerin yanı sıra Warzone 2’nin yeni haritası Vondel tanıtıldı. Ayrıca bugün yeni sezon için bir hikaye fragmanı da paylaşıldı. Yeni sezon 14 Haziran’da başlayacak.

Faefarm

Phoenix Labs’in 1-4 oyunculu bir çiftlik simülasyon RPG’si Fae Farm, hayallerinizdeki büyülü hayatı vadediyor. Oyun, 8 Eylül’de Nintendo Switch ve PC’ye gelecek. Ön siparişler açıldı.

Marvel Snap

Mobil kart oyunu Marvel Snap, gelecek hafta Conquest adlı yeni bir mod alacak.

King Arthur: Legends Rise

Kabam Games’in mobil cihazlara ve PC’ye gelecek olan RPG oyunu oynanış fragmanıyla karşınızda. Açık beta testleri 29 Haziran’da belirli ülkelerde (Türkiye yok) yapılacak. Çıkış tarihi henüz açıklanmadı ancak 2023’te geleceği biliniyor.

Wayfinder

Wayfinder’ın Summer Game Fest fragmanı, aksiyon RPG oyununun bu yaz erken erişim yoluyla PS4, PS5 ve PC’ye geleceğini açığa çıkardı.

Stellaris Nexus

Stratejik bir 4X deneyimi vadeden sıra tabanlı çok oyunculu Stellaris Nexus, Summer Game Fest 2023’te duyuruldu. Whatboy Games tarafından geliştirilen oyunun çıkış tarihi ve platformlar net olarak açıklanmadı.

Space Trash Scavenger

Space Trash Scavenger ile jetpack’inizi kapıp prosedürel olarak oluşturulan asteroit alanlarını, sahipsiz uzay gemilerini ve terk edilmiş ileri karakolları keşfedeceksiniz. Açık dünya hayatta kalma ve zanaat oyunu PC için geliştiriliyor. Çıkış tarihi henüz duyurulmadı.

Star Trek: Infinite

Nimble Giant Entertainment, Paramount ve Paradox Interactive’in Star Trek evreninde geçen oyunu Summer Game Fest’te kısa bir teaser ile sahne aldı. Daha fazlası 16 Haziran’da açıklanacak.

Twisted Metal dizi fragmanı

Peacock merakla beklenen Twisted Metal dizisi için yeni bir fragman yayınladı. Sweet Tooth ve Anthony Mackie’nin canlandırdığı John Doe’yu karşı karşıya getiren görüntüler tatlıya bağlanarak sona erdi.

Lysfanga: The Time Shift Warrior

Sand Door Studio tarafından geliştirilen ve Quantic Dream tarafından yayınlanan izometrik hack and slash oyunu Lysfanga: The Time Shift Warrior, 2023’te PC’ye gelecek. Fragmanda oynanış görüntüleri de var.

Immortals of Aveum

EA, Summer Game Fest 2023’te büyü mekanikleriyle öne çıkan birinci şahıs nişancı oyununun kısa bir oynanış demosunu sergiledi. Immortals of Aveum, 20 Temmuz’da PS5, Xbox Series X/S ve PC için gelecek.

Fortnite 4. Bölüm 3. Sezon fragmanı: WILDS

Fortnite 4. Bölüm 3. Sezon fragmanında Transformers’tan Optimus Prime ve Dinozorlar öne çıkıyor. Sinematik fragmanın yanı sıra oynanış görüntülerinin yer aldığı bir diğer fragman daha paylaşıldı.

Final Fantasy 7 Rebirth

Square Enix, Final Fantasy 7 Rebirth için yeni bir fragman yayınladı. İkinci bölüm 2024’ün başlarında iki diskte PS5’e gelecek. Görüntülerde dövüş sahneleri, dünyadan manzaralar ve ara sahneler yer aldı.

Summer Game Fest 2023 sunumunu nasıl buldunuz? Tanıtılan oyunlardan hangileri sizi heyecanlandırdı? Yorumlarda buluşalım.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.