Helldivers 2 geliştiricisi, PlayStation tarafından satın alındığı iddialarını reddetti

Helldivers 2 geliştiricisi Arrowhead Game Studios, PlayStation tarafından satın alındığını öne süren söylentileri açık bir dille reddetti.

Arrowhead CEO’su Johan Pilestedt, stüdyonun Sony Interactive Entertainment bünyesine katıldığını iddia eden bir habere X hesabından yanıt verdi. Yönetici, söylentileri esprili bir dille yalanladı.

Söylenti, Hunter adlı Twitter/X hesabı tarafından yayıldı. Kullanıcı, PlayStation’ın her anlaşmadan sonra kullandığı klasik “Welcome to Family” sloganıyla birlikte PS Studios ve Arrowhead logolarını yan yana getirdiği bir görseli paylaştı.

Pilestedt, “Eğer kaçırdığım bir şey yoksa bu sahte. Ayrıca, stüdyoyu yeni kurduğumuz 2008 yılından kalma gerçekten boktan eski bir logo.” dedi.

Ayrıca benzer bir tartışmada, kendisine stüdyonun Sony’ye satıldığını bildiren bir diğer kullanıcıya, “O halde bunu ilk kez duyuyorum.” şeklinde yanıt verdi. Sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanan yönetici, kendine has espritüel tarzını bir kez daha ortaya koydu.

Aslında Pilestedt geçtiğimiz günlerde bağımsızlık vurgusu yapan bir paylaşımla söylentileri başlamadan bitirmişti: “Bizim sahibimiz yok. Biz bağımsız olarak sahipliyiz!”

Helldivers 2, PlayStation’ın iştahını kabartmış olabilir

Helldivers 2 geçtiğimiz ay piyasaya sürüldü ve PlayStation tarafından PC’de yayınlanan en başarılı oyun oldu. Hal böyle olunca bu tarz söylentilerin çıkması çok normal.

Takım tabanlı nişancı oyunu özellikle Steam’de büyük bir başarı yakaladı. Oyuncuların yoğun ilgisiyle birlikte platforma geldiği günden beri en çok oynanan ilk 10 oyun arasında yer alıyor.

SteamDB verilerine göre, Helldivers 2 şimdiye kadar en yüksek 458.709 eş zamanlı oyuncuyu gördü. Tüm zamanlara bakıldığında en çok oynanan oyunlar arasında 20. sırada olduğu görülüyor.

Helldivers 2, Arrowhead Game Studios

Oyuncular, hızlı yükselen oyuncu sayısı nedeniyle uzun bir süre sunucu sorunlarıyla karşı karşıya kaldı. Daha sonra Arrowhead Game Studios, sunucu kapasitesini artırmak da dahil olmak üzere gerekli önlemleri almaya çalıştığını açıkladı.

Oyun o kadar popüler oldu ki, Steam dolandırıcılığına bile konu oldu. Geçtiğimiz hafta iki bağımsız oyun, Valve’ın mağazasında Helldivers 2 kılığına girerek oyuncuları dolandırmaya çalıştı.

Devam oyunu, istikrarlı yükselişini sürdürüyor. Bundan sonrasında en popüler canlı hizmet oyunları arasında kalıcı bir yer edinip edinmeyeceğini göreceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.