Ghost of Tsushima’nın PS5 yükseltmeleri neden ücretsiz değil? Sucker Punch açıkladı

Sucker Punch Productions ve Sony, ay başında Ghost of Tsushima Director’s Cut sürümünü duyurmuştu. PS5 için geliştirilen yeni nesil sürüm, oyunu daha önce satın alan oyunculara ücretsiz olarak sunulmadı. Geçmişte, yükseltmeler ücretsiz olarak sunuluyordu ve bu nedenle Sony, fiyatlandırma stratejisine yönelik eleştiriler aldı.

Sucker Punch Sanat Yönetmeni Jason Connell, Press Start ile yaptığı röportajda, Ghost of Tsushima PS5 yükseltmesinin neden ücretsiz olmadığına açıklık getirdi. Conell, oyunun sadece genel donanım yükseltmeleri almadığını belirtti. Ayrıca yapılan geliştirmelerin Iki Adası genişlemesine de dahil edildiğini ve Jin’in adadaki deneyimine sıkı sıkıya bağlı olduklarını söyledi.

Ghost of Tsushima PS5 yükseltmeleri, genişleme ile bir bütün olarak tasarlandı

Ghost of Tsushima, Director's Cut, Iki Adası

Conell açıklamasında, “İnsanların bilmesinin önemli olduğunu düşündüğüm şey şu ki, onu PS5’e özel kılan özellikler üzerinde sadece genel bir donanım yükseltmesi olarak çalışmadık. Bunlar tamamen Iki Adası genişlemesine ve Jin’in Iki’deki deneyimlerine dahil edildi. Birbirlerine gerçekten sıkı sıkıya bağlıydılar, bu yüzden onlara ayrı olarak bakmadık. İkisinin gerçekten bir bütün olmasını istedik ve bunun temel nedeni de bu.” şeklinde konuştu.

Geliştirici ayrıca Sucker Punch’ın oyuna ok kılıfını gizleme özelliği eklediğini açıkladı. Çünkü birçok oyuncu ok kılıfının kıyafetleri kötü gösterdiğini ve okla oynamak istemedikleri halde göründüğünü öne sürüyordu. Hatta tüm giyilebilir ekipmanların parça parça çıkarılıp eklenebilmesini isteyenler de var.

Ghost of Tsushima’nın PS4 sürümüne sahip olanlar, 189 TL karşılığında Director’s Cut PS4 sürümüne yükseltme yapabilecek. Director’s Cut’ın PS4 sürümünü alanlar ise 96 TL karşılığında PS5 sürümüne yükseltebilecek. Son olarak, Ghost of Tsushima PS4 sürümünü daha önce almış olanlar, 285 TL karşılığında direkt Director’s Cut PS5 sürümüne geçebilecek.

Ghost of Tsushima Director’s Cut 20 Ağustos tarihinde PS4 ve PS5 oyuncularıyla buluşacak. Oyunun Iki Adası hikaye fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.