Ghost of Tsushima’nın ardından Ghost of Ikishima yolda olabilir

Sucker Punch’ın PS4’e özel olarak piyasaya sürdüğü Ghost of Tsushima, 2020’nin çarpıcı oyunlarından biriydi. Açık dünya samuray oyunu, olumlu eleştiriler aldı ve bir süre sonra piyasaya sürülen çok oyunculu bir Legends genişlemesi ile ivmesini sürdürdü. Ortaya atılan bir iddia Ghost of Ikishima adlı bağımsız bir genişlemenin yolda olduğunu öne sürüyor.

Ghost of Ikishima, genellikle Xbox sızıntılarıyla tanınan Twitter kullanıcısı Shpeshal_Nick tarafından ortaya atıldı. Oyunun, Spider-Man: Miles Morales veya Uncharted: Lost Legacy gibi bağımsız bir genişleme şeklinde geleceği bildiriliyor. Diğer yandan Resetera kullanıcısı KatharsisT, Ghost of Ikishima’nın tek oyunculu bir oyun olduğunu doğruladı. Oyunun geleceği PlayStation platformları henüz belli değil, ancak hem PS4 hem de PS5 konsollarına geleceği düşünülüyor.

Ghost of Ikishima, State of Play ile duyurulabilir

Sony, bu yıl da E3 etkinliğinde görünmedi ve konsol devinin Ghost of Ikishima duyurusunu (eğer gerçekse) ne zaman yapacağı merakla bekleniyor. Yakında düzenleneği konuşulan yeni bir PlayStation State of Play yayını ile ilgili söylentiler yeniden su yüzüne çıkmaya başladı. Belki de Sony, bağımsız genişlemeyi yine kendine saklamış olabilir. Canlı yayının 8 Temmuz tarihinde yapılacağı iddia ediliyor. Son State of Play yayını, Mayıs ayında yalnızca Horizon: Forbidden West‘in oynanış görüntülerini sergilemek amacıyla yapılmıştı.

Sızdırılan bilgilere göre, Ghost of Ikishima, 2021 yılında oyuncularla buluşacak. Sony, muhtemelen oyunu yakında ortaya çıkaracaktır. Ghost of Tsushima evreninde geçen bağımsız hikaye, ilk oyunu sevenler için heyecan verici bir duyuru olurdu. Gelişmeleri yakından takip edeceğiz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.