Konami, PES 2022 demo sürümünü yayınladı

Konami, PES 2022 için bir çevrimiçi performans testi demosunu sürpriz bir şekilde yayınladı. Oyunun görüntülerinin yer aldığı açık beta sürümü ‘New Football Game Online Performance Test’ olarak adlandırıldı. Yeni nesil futbol deneyimini oyuncularla buluşturan demo, 8 Temmuz’a kadar erişilebilir olacak.

PES 2022 demosunda dünya genelinde çeşitli bölgelerden kullanıcılarla eşleşme şansına sahipsiniz. Test sırasında sadece Manchester United, Bayern Münih, Juventus ve Barcelona ile çevrimiçi 1v1 oyunları deneyimleyebileceksiniz. Her takım, kaç maçta yer aldıklarına ve oynadıkları toplam süreye göre seçilmiş 22 oyunculuk bir kadroya sahip. İlk bakışta bazı oyuncu gölgelendirmelerinde sorunları göze çarpıyor ve maçı anlatan yorumcu yok.

PES 2022 seride bir ilk olarak Unreal Engine’de geliştiriliyor ve oyun motorundaki değişim oynanışa yansıyor. Demonun oynanış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. Maçlardaki reklam panoları, oyunla ilgili ilk duyurunun 21 Temmuz‘da geleceğini ortaya koyuyor.

PES 2022 oynanış videosu:

PES 2022 demosunu oynayabilmek için tek yapmanız gereken şey, konsolunuzun çevrimiçi mağazasına giderek “New Football Game Online Performance Test”i indirmek ve oyunu başlatmak. Teste katılmak için ön kayıt yaptırmanıza gerekmiyor. Üstelik online çok oyunculu oyunlara katılmak için PlayStation Plus veya Xbox Live Gold abonesi olmanıza da gerek yok.

PES 2022 demosu, PS5, Xbox Series X/S, Xbox One ve PS4’te nesilleri arası çapraz oyunu destekliyor. Konami, açık beta olarak yayınlanan demoda oynanış mekanikleri, dengeleme, animasyonlar ve grafiklerin henüz tamamlanmadığını belirtiyor. Bu nedenle çökme gibi beklenmedik hatalar meydana gelebilir. Testin amacı, online eşleştirme sistemi ve bağlantı kalitesini kontrol etmek ve oyuncuların geri bildirimleri ile oyun deneyimini daha da iyileştirmek. Son olarak, New Football Game Online Performance Test demosunu oynayanlar ve bununla ilgili anketi dolduranlar, PES 2021 Sezon Güncellemesi’nin MyClub modunda kullanılmak üzere 25.000 GP kazanacaklar. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

PES 2022’nin demosunu nasıl buldunuz? Yorumlarda test sürümüyle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.