Insomniac Games, çok oyunculu bir oyun üzerinde çalışıyor

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales ile yeni nesile adım atan Insomniac Games, hemen ardından Ratchet & Clank: Ayrı Dünyalar ile karşımıza çıktı. Stüdyo hız kesmiyor! Insomniac, çok oyunculu bir proje için yaratıcı yönetmen, yazar ve çok oyunculu bileşenler için sistem tasarımcısı da dahil olmak üzere çok çeşitli pozisyonlar için işe ilan verdi.

İş ilanları, Insomniac’ın çok oyunculu oyunu hakkında çok fazla ayrıntı sunmuyor, ancak göze çarpan birkaç nokta var. Hikaye yazarı pozisyonunda bölüm tabanlı ve doğrusal olmayan hikayeler geliştirileceği belirtiliyor. Ancak bu muhtemelen Telltale oyunlarında olduğu gibi bir episodik oyun değil. Zaman içinde canlı hizmet aracılığıyla geliştirilen hikayelerin yanı sıra dallanan ve iç içe geçmiş hikayeleri ifade ediyor olabilir. İlan aynı zamanda çok oyunculu anlatılarda da deneyim arıyor. Yani oyunun çok oyunculu odaklı bir proje olduğu vurgulanıyor.

Insomniac Games, yeni oyunu için kapsamlı bir arka plan oluşturuyor

Ratchet & Clank, Rift Apart

Kreatif yönetmen rolü, filmler, kitaplar, grafik romanlar, web, DLC ve mobil oyunlar gibi marka uzantıları hakkında ifadelere yer veriyor. Bu konum aynı zamanda oyunun mitolojisi ve evreni genelinde tutarlılık sağlıyor. Belki de Insomniac Games bir oyundan daha fazlasını istiyor. Bunun mevcut bir seri için mi, yoksa tamamen yeni bir IP için mi talep edildiği bilinmiyor. Ayrıca burada da çok oyunculu oyunlarda deneyimin bir artı olacağı belirtiliyor.

Çok oyunculu sistem tasarımcısı pozisyonuna gelirsek; savaş, seyahat, ilerleme ve ekonomi gibi genel terimler kullanılıyor ve Insomniac’ın neler planladığı hakkında ayrıntılara girilmiyor. Bununla birlikte, bu rolde adaylardan yakın dövüş sistemleri, düşman ve boss tasarımı hakkında kapsamlı bilgiye sahip olması isteniyor. Geliştirilen oyun büyük ihtimalle Resistance gibi bir nişancı oyunu olmayacak.

Diğer pozisyonlar da oyun hakkında detaya girmiyor ancak çok oyunculu bir proje olduğuna birçok kez vurgu yapılıyor. Insomniac son dönemde daha çok Marvel’s Spider-Man ve Ratchet & Clank gibi tek oyunculu oyunlarıyla bilinse de, şirket geçmişte çok oyunculu projelerle de uğraştı. Resistance, çevrimiçi çok oyunculu oynanabiliyordu ve Ratchet & Clank: All 4 One‘ın dört oyunculu kooperatifi modu vardı. Ayrıca 2013’te piyasaya sürülen ve satışlar açısından hayal kırıklığı olan Fuse da dört oyunculu kooperatif bir oyundu.

Insomniac Games, bir yıldan kısa sürede Marvel’s Spider-Man Remastered, Spider-Man: Miles Morales ve Ratchet and Clank: Rift Apart gibi AAA kalitesinde üç oyun yayınladı. Geliştiricinin Spider-Man serisinde ilerlemesi bekleniyor. Yeni oyun, çok oyunculu olması dışında sürekli gelişen ve doğrusal olmayan bir hikayeye sahip olacak ve yakın dövüş mekanikleri içerecek. Şimdilik tahmin etmek zor ve yeni bir IP’nin doğuyor olması ihtimaller arasında.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.