PS4 özel oyunu Ghost of Tsushima PC’ye gelebilir

Ghost of Tsushima, PC’ye taşınacak bir sonraki PlayStation özel oyunu olabilir. Söylentiler, oyunun kapak resminde yapılan güncelleme nedeniyle ateşlendi. Oyunun PS4 kutusunun üst kısmındaki “Only on PlayStation” (Yalnızca PlayStation’da) ifadesi kaldırıldı.

Değiştirilen kutu tasarımı, Amazon ve PlayStation Direct’te görülebiliyor. Days Gone ve Horizon Zero Dawn gibi diğer PS4 özel oyunları da PC’ye taşınırken “Only on PlayStation” etiketleri kaldırılmıştı. Ghost of Tsushima da piyasaya sürüldükten yaklaşık iki yıl sonra PC oyuncularıyla buluşmaya hazırlanıyor olabilir. Sony, son dönemde oyunlarını daha büyük kitlelere ulaştırmak ve kârlılık amacıyla PC’ye taşımaya sıcak bakıyor.

Ghost of Tsushima kutusunda yapılan değişiklik:

Ghost of Tsushima, PC

Ghost of Tsushima kapağındaki değişiklik, PC sürümünün yanı sıra PS5 sürümüne de işaret edebilir. Sackboy: A Big Adventure ve Marvel’s Spider-Man: Miles Morales gibi nesiller arası oyunların PS4 veya PS5 kutularında da “Only on PlayStation” etiketleri yoktu. Buradaki en büyük fark, Sackboy ve Miles Morales’in her iki sürümü de aynı anda yayınlanmıştı. Ghost of Tsushima ayrıca doğrudan PS5 sürümü yerine, yeni nesil güncellemesi almıştı. Yani PS5 sürümü beklemek yerine PC sürümünün gelmesi daha olası bir ihtimal.

Oyunun kutusunda artık çok oyunculu Legends modu hakkında bilgilendirme yapan bir bölüm de yer alıyor. Belki de Sony tüm yeni oyunlarla platforma özel olduğunu belirten bildirimleri kaldırıyor olabilir. Returnal, Ratchet & Clank: Rift Apart ve Demon’s Souls dahil olmak üzere hiçbir PS5 özel oyununda bu tarz bir etiket yok. Öte yandan The Last of Us Part II ve Uncharted 4 kutularında “Only on PlayStation” ibaresi var.

Ghost of Tsushima, Sony’nin eski PlayStation oyunlarını PC sürümleriyle canlı tutma planlarına dahil olarak, stüdyolar için ek gelir kaynağı olabilir. Sony yöneticileri, öncelikli odak noktalarının PlayStation konsolları olduğunu açıkça belirtse de, PC’de bu oyunları bekleyen devasa bir kitle olduğunun farkında. Şirket ayrıca John Wick’in yönetmeni tarafından yönetilecek bir film projesini de duyurdu.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.