Overwatch sonunda çapraz platform desteğine kavuştu

Blizzard Entertainment, söz verdiği gibi Overwatch’a piyasaya sürüldükten beş yıl sonra çapraz platform desteği getirdi. Overwatch oyuncuları sadece bir Battle.net hesabı oluşturup konsollarına bağlayarak PlayStation, Xbox, Nintendo ve PC platformlarında arkadaşlarıyla takım oluşturabilirler.

Çapraz oyun, rekabetçi hariç tüm Overwatch modlarında etkinleştirilecek. Blizzard, dereceli maçların adil olmasını sağlamak için oyuncuları konsol ve PC oyuncularını ayrı ayrı eşleştiriyor. Yani PlayStation, Xbox ve Nintendo oyuncuları dereceli maçları birlikte oynayabilirken, PC oyuncuları sadece PC havuzuna bağlı kalacak. Kontrol cihazı kullanan PC oyuncuları da kullanılan yöntemden bağımsız olarak PC havuzunda oynayabilecek. Ek olarak, PC oyuncularıyla takım oluşturan konsol oyuncuları, maçların adil olmasını sağlamak için nişan alma yardımını kullanamayacak.

Blizzard’ın çapraz platform desteğine özel olarak yayınladığı fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Çapraz platform desteği konsollarda nasıl etkinleştirilir?

Overwatch oyuncuları, konsol üzerinden diğer platformlarla birlikte oynayabilmek için bir Battle.net hesabı açmak zorunda. Battle.net adresinde yeni hesap oluşturduktan sonra hesap ayarları altındaki “Connections” bölümüne giderek hesaplarını konsollarına bağlayabilirler. İzlemeniz gereken adımlar şöyle:

Yeni Battle.net hesabı açın

 1. Battle.net adresini ziyaret edin
 2. Ücretsiz bir Battle.net hesabı oluşturun
 3. Battle.net hesabınızı oluşturduktan sonra hesap ayarlarınıza (Account Settings) gidin
 4. Hesap Ayarları altındaki “Connections” (Bağlantılar) bölümüne tıklayın ve konsolunuzu bağlayın

Konsol oyununu Battle.net hesabınıza bağlayın

 1. Oyunu sisteminizde başlatın
 2. Overwatch giriş ekranında ilerlemek için onay düğmesine basın
 3. Size bir alfanümerik kod ve bir QR kod sunulacak
 4. Alfanümerik kodu, blizzard.com/link adresinden girebilirsiniz
 5. QR kodu, mobil uygulama aracılığıyla tarandığında sizi bağlantı web sayfasına götürür
 6. Konsol oyununuz ile Battle.net hesapları arasındaki bağlantıyı tamamlamak için Battle.net hesabı bilgilerinizle oturum açın
 7. Hesabınızın artık başarıyla bağlandığını bildiren bir oyun içi bir mesaj alacaksınız

Overwatch için gelen çapraz platform desteği şu anda beta aşamasında olduğundan bazı aksaklıklar yaşayabilirsiniz. Konsol oyuncuları, PC oyuncularından farklı olarak özelliği kapatabilirler. Ancak özelliği kapatmak, eşleşme kuyruklarında daha uzun bekleme sürelerine neden olabilir. Çapraz oyuna ek olarak, Ashe’s Deadlock etkinliği de yayınlandı. Paylaşılan fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz. Overwatch oyuncuları, verilen görevleri tamamlayarak ikon, spray ve kostüm gibi kozmetik ödüller kazanabilecek.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.