Death Stranding Director’s Cut, PS5’e özel olabilir

Death Stranding Director’s Cut, geçtiğimiz haftalarda Summer Game Fest’te Metal Gear Solid’e gönderme yapan ilginç bir fragmanla karşımıza çıkmıştı. Oyunun PS5 için çıkacağı duyuruldu ve fragmanın grafikleri yeni nesil konsolda oluşturuldu. Ancak oyunun Death Stranding gibi PC için yayınlanıp yayınlanmayacağına dair bir onay yoktu.

Death Stranding Director’s Cut’ın ESRB derecelendirme sayfası keşfedildi ve oyunun sadece PS5 platformuna geleceği görülüyor. Genellikle bir oyun birden fazla platformda çıkacaksa, ESRB sayfası hangi platformlarda çıkacağını belirtiyor. Death Stranding’in hem PS4 hem de PC sürümlerinin derecelendirildiğini görüyoruz. Ancak Director’s Cut şu anda yalnızca PS5 için derecelendirilmiş.

Death Stranding Director’s Cut önceki sürüme göre farklılıklar içeriyor

Death Stranding Director's Cut, PS5, Metal Gear Solid

Death Stranding Director’s Cut’ın ESRB derecelendirme özetinde önceki versiyona göre bazı farklılıklar var. Oyunun yeni nesil sürümü için yapılan açıklama şu şekilde:

Bu, oyuncuların kıyamet sonrası bir ortamda paketleri taşıyan bir kurye (Sam Porter) rolünü üstlendiği bir aksiyon oyunudur… Oyuncular düşmanları öldürmek için makineli tüfekler, el bombaları ve pompalı tüfekler kullanırlar; çatışmalar gerçekçi silah sesleri, büyük kan sıçramaları ve acı çığlıkları ile vurgulanır. Bazı aşamalarda, oyuncular düşmanları gizlice alt edebilirler (örneğin, karakterleri arkadan boğma).

Oyunda gizlilik mekaniğinin nasıl çalıştığını açıklayan cümle, Death Stranding’in neredeyse aynı olan derecelendirme özetinde görünmüyor. Oyun zaten gizlilik mekaniklerine sahip olsa da, eklenen bu cümle yeni nesil sürümün daha fazla gizliliğe odaklanacağına işaret edebilir. Ek olarak, Director’s Cut teaser fragmanı, Metal Gear Solid serisine açıkça referanslar verdi. Fragman, daha önce görmediğimiz bir sığınakta yeni düşmanları da içeriyordu. Tüm bunlar, oyunda yeni nesil yükseltilmiş bir versiyondan daha fazlasını bulacağımıza işaret ediyor.

Death Stranding Director’s Cut, bu yıl PS5’e gelecek. Şu anda PS5 dışında onaylanmış bir platform veya çıkış tarihi yok. Görünüşe göre oyunun daha uzun ve farklı bir versiyonu olacak. Director’s Cut için yayınlanan fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.