Ghost of Tsushima satışları 8 milyon kopyayı geçti

Sony Interactive Entertainment ve Sucker Punch Productions, Ghost of Tsushima için satış rakamlarını güncelledi. Samuray temalı aksiyon macera oyunu, Temmuz 2020’de piyasaya sürüldüğünden bu yana dünya çapında 8 milyondan fazla kopya sattı.

Ghost of Tsushima’nın son satış rakamları, Kasım 2020’de 5 milyon olarak açıklanmıştı. Devam eden satışlar ve Director’s Cut sürümünün gelişi 3 milyon yeni oyuncuyu getirdi. Sucker Punch, bugün resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda hayranlara desteği için teşekkür ederek oyunun yeni dönüm noktasını kutladı.

Ghost of Tsushima Director’s Cut, PS5’e özel geliştirmeler ve Iki adasında geçen yeni bir hikaye genişlemesiyle geldi. Sucker Punch, oyuna keşfetmeye değer bazı yeni oynanış özellikleri ve sürprizler de ekledi. Öte yandan kooperatif çok oyunculu Legends modu da bağımsız olarak piyasaya sürüldü.

Ghost of Tsushima, yeni bir IP olmasına rağmen başarılı satışlarıyla Sony’nin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Bu, devam oyunlarının önünü açacaktır. Halihazırda samuray Jin Sakai’nin yolculuğunu konu alan bir film projesi bile var. Oyun en son Japonya’nın Bilgisayar Eğlence Tedarikçileri Derneği (CESA) tarafından Monster Hunter Rise ile birlikte büyük ödüle layık görülmüştü.

Ghost of Tsushima yeni sürümle birlikte artık PS5’te 4K çözünürlükte 60 FPS oynanabiliyor. Ayrıca DualSense kontrol cihazının uyarlanabilir tetikler ve dokunsal geri bildirim özelliklerini destekliyor. Konsolun 3D ses ve düşük yükleme süreleri gibi donanım avantajlarından da yararlanıyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.