Horizon Call of the Mountain, PSVR 2 için duyuruldu

Sony, CES 2022’de PSVR 2 ile ilgili yeni bilgilerin yanı sıra yeni nesil sanal gerçeklik gözlüğü için özel olarak geliştirilen yeni Horizon VR oyununu duyurdu. Horizon Call of the Mountain, Guerrilla Games ve Firesprite ortaklığıyla geliştiriliyor.

Horizon Call of the Mountain, PSVR 2‘ye özel geliştirilen orijinal bir oyun olacak ve oyuncuların Horizon dünyasında daha derine inmelerine olanak sağlayacak. VR deneyimi, PlayStation’ın donanım teknolojisi, yenilik ve oynanışta sınırları zorlamak için tasarlandı. Duyuruya eşlik eden teaser videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Horizon Call of the Mountain, hikayeyi yeni bir karakterin gözünden anlatacak

Horizon Call of the Mountain’ın çarpıcı görselleri ve yepyeni PSVR 2 Sense kontrol cihazları, makinelerin ele geçirdiği dünyaya yeni bir anlam katacak. Yeni hikaye, tamamen yeni bir karakterin gözünden anlatılacak. Ayrıca yol boyunca Aloy, diğer tanıdık kahramanlar ve yeni karakterlerle tanışacağız.

Guerrilla Games, PlayStation Blog‘da yaptığı paylaşımda yeni karakteri yakında tanıtacağını belirtti. Ne yazık ki, oyunun çıkış tarihi henüz açıklanmadı ancak duyurulduğunda sizlerle paylaşacağız. Horizon VR oyununun PSVR 2’de neler yapabileceğini merak ediyorsanız, PS5 için geliştirilen yeni nesil sanal gerçeklik gözlüğünün teknik özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

The Playroom (PS4) ve The Persistence (PSVR) dahil olmak üzere daha önce çeşitli oyunlar üzerinde Sony ile birlikte çalışan birlikte çalışan Firesprite, geçtiğimiz Eylül ayında PlayStation Studios ailesine katılmıştı. Kısa süre sonra stüdyonun bir Horizon VR oyunu üzerinde çalıştığı iddia edilmişti. Geliştirici, o dönemde hikaye odaklı bir macera oyunu, bir aksiyon nişancı oyunu ve rekor kıran bir aksiyon-macera oyunu için iş ilanları yayınlamıştı.

Firesprite birden fazla proje planlıyor olsa da, artık bunlardan birinin Horizon Call of the Mountain olduğunu biliyoruz. Öte yandan Aloy’un bir sonraki macerası Horizon Forbidden West, 18 Şubat 2022‘de PS4 ve PS5 oyuncularıyla buluşacak. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.