Ghost of Tsushima, Steam Deck’te çok oyunculu oynanamayacak

Ghost of Tsushima: Director’s Cut yarın PC oyuncularıyla buluşacak. Oyun, Valve’ın el konsolu Steam Deck’te de oynanabilir olsa da önemli bir istisna var.

Sony ve Sucker Punch Productions, Steam üzerinden yayınladıkları bir bildirimde, oyunun kooperatif çok oyunculu Legends modunun Steam Deck’te oynanamayacağını duyurdu.

Açıklamada, “Steam’in oyunu Steam Deck için ‘Desteklenmiyor’ olarak işaretlediğini fark edebilirsiniz. Bunun nedeni, Legends’ın eşli çok oyunculu modunun Windows’un PlayStation Network entegre özelliklerine erişmesini gerektirmesidir.” ifadeleri yer aldı.

Ghost of Tsushima, Director's Cut, Iki Adası

Yine de Ghost of Tsushima Director’s Cut’ın hikaye içeriği ve Iki Adası genişlemesi, Steam Deck ve diğer el konsollarında çalışacak şekilde tamamen optimize edildi.

Ghost of Tsushima, 2020’de PS4 için çıktı ve 2021’de PS5 sürümü geldi. Hikaye, 1274’te Japonya’nın Moğol istilasına karşı duran samuray Jin Sakai’nin hikayesini konu alıyor.

Samuray olarak açık dünyada düşmanlarla savaşacak veya onları Ghost ninja taktikleri kullanarak alt etmeyi seçebileceksiniz. Iki Adası DLC’sinde ise Jin’in, Tsushima halkını zehirleyen bir Moğol grubuyla yüzleşmek adaya seyahat edeceksiniz.

Ghost of Tsushima, Jin Sakai, samuray

Legends modu ise bağımsız bir kooperatif deneyimi sunuyor. Bu modda dört sınıf arasından seçim yaparak dört moddan birini için takım oluşturuyorsunuz. Çapraz oyun hâlâ beta aşamasında olduğundan PC oyuncuları arkadaşlarını PSN aracılığıyla davet etmeleri gerekecek.

Aksiyon macera oyunu, PC sürümünde NVIDIA DLSS 3, AMD FSR 3 ve Intel XeSS gibi yüksek kalitede kare hızını artıran teknolojilerin yanı sıra geniş ekran desteği gibi yenilikler sunacak.

Ghost of Tsushima, Steam ve Epic Games Store üzerinden satışa çıktı. Oyunla birlikte PlayStation kupaları ilk kez PC platformuna geliyor. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.