Helldivers 2, PlayStation’ın en hızlı satan oyunu oldu

Sony’ye göre Helldivers 2, satışa çıktıktan bu yana gösterdiği satış performansıyla PlayStation’ın tarihindeki en hızlı satan oyunu olmayı başardı.

Takım tabanlı nişancı oyunu ilk 12 haftada 12 milyon kopya sattı. Sony, gelir toplantısında Arrowhead’in PS5 ve PC için geliştirdiği canlı hizmet oyununun beklentilerinin çok ötesine geçtiğini belirtti.

Helldivers 2, çapraz oyun özelliğiyle PC ve PS5’te aynı anda çıktı. Sony, oyunun bugüne kadarki en büyük PC oyunları olduğunu ve geçen çeyrekte gelirlere önemli ölçüde katkıda bulunduğunu söyledi.

Helldivers 2, PlayStation, PC

Helldivers 2, God of War Ragnarok’tan iyi başladı

Helldivers 2, Santa Monica Studio’nun hit oyunu God of War Ragnarok’u sollayarak PlayStation’ın en hızlı satan oyunu unvanını aldı. Ragnarok, PS5 ve PS4 için piyasaya sürüldükten 75 gün sonra 11 milyon kopyaya ulaşmıştı.

Arrowhead CEO’su Johan Pilestedt, X üzerinden yaptığı esprili paylaşımda oyunun başarısını, “İsveçlilerden daha fazla Cehennem Dalgıcı olduğunu düşünmek çılgınlık.” mesajıyla kutladı.

Stüdyo, Helldivers 2’ye 2024 yılı boyunca daha fazla içerik eklemeyi planlıyor. Gelecek güncellemelerle yeni araçların ve üçüncü bir düşman grubunun ortaya çıkması bekleniyor. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Sony, geçtiğimiz hafta Helldivers 2’nin Steam’de PlayStation Network (PSN) bağlantısı gerektireceğini duyurarak büyük tepki topladı. Ardından topluluğun yoğun eleştirileri üzerine kararından geri adım attı.

Şirket, raporunda PS5’in 31 Mart 2024’te sona eren mali yılda 20.8 milyon adet satarak rekor kırdığını da açıkladı. Konsolun toplam satışları 59 milyonu aşsa da PS4’ün satış hızından geride kaldı.

Bu arada PlayStation’ın birinci parti çok oyunculu nişancı oyunu Concord, 2024’te PS5 ve PC için çıkacak. Belki de Helldivers 2 gibi yeni bir başarı hikayesi görebiliriz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.