Mortal Kombat 2’nin vizyon tarihi belli oldu: Devam filmi 2025’te gelecek

Warner Bros., Mortal Kombat 2 filminin beyaz perdeye ne zaman geleceğini resmi olarak açıkladı. Devam filmi önümüzdeki yıl vizyona girecek.

NetherRealm’ın popüler dövüş oyununu temel alan 2021 yapımı yeni Mortal Kombat’ın devam filmi, IMAX versiyonu da dahil olmak üzere 24 Ekim 2025’te sinemalarda gösterime girecek.

Variety‘ye göre Mortal Kombat 2 yine Simon McQuoid tarafından yönetiliyor. Senaryosu ise Fantastik 4 ile Moon Knight yazarı Jeremy Slater tarafından kaleme alınacak.

Mortal Kombat, Johnny Cage

Mortal Kombat 2 kadroyu Johnny Cage ve Kitana ile büyütüyor

Oyuncu kadrosunda ilk filmde olmayan Karl Urban (Johnny Cage) ve Adeline Rudolph (Kitana) yer alacak. Onlara geri dönen Lewis Tan (Cole Young), Jessica McNamee (Sonya Blade), Josh Lawson (Kano), Tadanobu Asano (Raiden), Mehcad Brooks (Jax) ve Ludi Lin (Liu Kang) katılacak.

Önceki filmin yönetmenliğini McQuoid üstlenmiş ve ilk uzun metrajlı denemesini yapmıştı. Yapımcılığında James Wan (Aquaman), Todd Garner (Into the Storm), E. Bennett Walsh (The Amazing Spider-Man 2) ve McQuoid görev almıştı.

Mortal Kombat 2

McQuoid, ilk filmin vizyona girdiği 2021’de, Johnny Cage’in ilk filmde dengeyi biraz bozacağı için yer almadığını, onun dev bir kişilik olduğunu, kendi alanına sahip olması gerektiğini belirtmişti.

Ayrıca kendisine Kitana hakkında en az Johnny Cage kadar soru sorulduğunu ve serinin evreninde üzerinde çalışılacak pek çok ilginç karakter, hikaye ve malzeme olduğunu söylemişti.

Mortal Kombat, Nisan 2021’de sinemalarda ve HBO Max’te gösterime girdi. Pandemi sorununa rağmen ABD’de 42 milyon dolar, dünya çapında ise 83 milyon dolar hasılat elde etmeyi başardı.

Mortal Kombat 2, ilk filmin eleştirel olarak karışık yorumlar almasına rağmen ticari başarısı sayesinde halkaya ekleniyor. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.