Ghost Recon Frontline duyuruldu: Oynaması ücretsiz battle royale oyunu

Ghost Recon 20th Anniversary Showcase etkinliğinde, Tom Clancy’s Ghost Recon Frontline adlı oynaması ücretsiz, birinci şahıs PvP nişancı oyunu duyuruldu. Oyun, amacın battle royale türüne yeni bir bakış açısı getirecek.

Ghost Recon Frontline, Expedition moduyla öne çıkıyor. Bu modda 100’den fazla oyuncu üçer kişilik takımlara ayrılacak ve Drakemoor olarak bilinen bir adaya gönderilecek. Oyuncuların adada hedefleri tamamlayarak üç farklı yerden istihbarat toplamaları gerekecek. Görevi tamamlayan takım, üç bölgeden birine çıkarma helikopteri çağırabilecek.

Helikopter çağrıldığında, diğer tüm ekipler bilgilendirilecek ve çıkarmayı durdurmaya veya çalmaya çalışabilecek. Adayı ilk terk eden takım mücadeleyi kazanacak. Lansmanda başka oyun modları da sunulacak. Bunlardan biri, dokuz oyuncudan oluşan iki takımın bir alana hükmetmek için savaştığı Control modu olarak açıklandı.

Ghost Recon Frontline, oyunculara farklı sınıflar sunacak

Ghost Recon Frontline

Ghost Recon Frontline, farklı oyun tarzlarına uyacak Contractor sınıflarına sahip olacak. Oyuncular isterlerse maçın ortasında sınıfını değiştirilebilecek. Her sınıfın kendine özgü becerileri, ekipmanları ve cihazları var. Ayrıca bir aktif yeteneğe, bir büyük pasif yeteneğe ve iki küçük pasif yeteneğe sahipler.

Oyuncular, tanıtılan üç ana sınıf olan Assault, Support ve Scout’tan birinin parçası olacak iki Contractor ile oyuna başlayacak. Ancak daha sonra yeni askerler kiralayabilecek, özelleştirebilecek ve yeteneklerini geliştirebilecek. Lansmanla birlikte oyuna yeni sınıflar dahil edilecek.

Assault, yakın mesafedeki düşmanları bulmak için Sensör bombaları kullanabiliyor ve eğer bir düşmanı yaralarsa kısa bir süre için sağlıklarını yenilemelerini önleyebiliyor. Support, siper noktaları ve otomatik taretlerle donatılmış olarak tahkimatlarda uzmanlaşmış bir sınıf. Scout ise daha uzaktaki düşmanları ortaya çıkarmak için bir UAV kullanan ve keskin nişancı kulesine havadan atlayabilen bir keşif üyesi.

Ghost Recon Frontline

Ghost Recon Frontline ayrıca bazıları haritada bulunabilen otomatik taretler, sis drone’ları ve barikatlar gibi geniş bir taktiksel destek aracı seti kullanabilecek. Oyuncular bilgi toplayarak, dizüstü bilgisayarları hackleyerek ve düşman takımlarını alt ederek yeterli Requisition puanına sahip olduğu sürece, TAC Destek aracı aracılığıyla taktiksel ekipmanlar edinebilecek. Drakemoor adası, diğer birçok battle royale oyununda olduğu gibi strateji değiştirmeye zorlayan çok sayıda konum, farklı biyomlar ve değişen hava koşulları sunacak.

Oynaması ücretsiz taktiksel PvP nişancı oyunu Ghost Recon Frontline, PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One, Google Stadia, Amazon Luna ve PC’ye gelecek. Ubisoft Bucharest tarafından geliştirilen oyunun çıkış tarihi henüz açıklanmadı. Oyun piyasaya sürüldüğünde tüm platformlarda çapraz oyun özelliğine sahip olacak.

Ghost Recon Frontline’ın beta testlerine katılmak isteyenler resmi web sitesi üzerinden kaydolabilirler. İlk beta yalnızca PC oyuncularıyla sınırlı olacak ve ilerleyen zamanlarda diğer platformlara açılacak. Oyun için yayınlanan duyuru fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.