Yeni God of War oyunu 40 saat uzunluğunda olacak

God of War’un yaratıcılarından David Jaffe, hayranlar tarafından God of War: Ragnarok olarak adlandırılan bir sonraki oyunun 40 saate kadar sürebileceğini açıkladı. Serinin merakla beklenen yeni oyunu, selefine kıyasla çok daha uzun bir oynanış süresiyle karşımıza çıkabilir.

Jaffe, kişisel YouTube kanalındaki yeni bir videoda, “Oyunu bilen insanlardan 40 saat olduğunu duyuyorum. 40 saatlik oynanış hedefliyorlar. Şimdi bu, yüzde 100 platin kupa tamamlama mı yoksa ortalama oyun süresi mi, bilmiyorum” dedi. Eğer bu açıklama doğruysa, PS4 ve PS5 için planlanan God of War: Ragnarok, 2018 yılında piyasaya sürülen ilk oyuna göre çok daha uzun olacak.

God of War’un oynanış süresi 32 saate kadar çıkabiliyor

God of War

Oyunların oynanış sürelerini takip eden bir web sitesi olan How Long to Beat‘e göre, 2018’de piyasaya sürülen God of War’un ana hikayesi ortalama 21 saat sürüyor. Tüm yan görevlerin tamamlanması bu süreyi yaklaşık 32 saate çıkarıyor. Yani God of War: Ragnarok her türlü çok daha geniş içerikli bir oyun olarak gelecek gibi görünüyor.

God of War:Ragnarok için şimdiye kadar kısa bir teaser dışında herhangi bir görüntü veya oynanış videosu gelmedi. Bununla birlikte, gelecek hafta yapılması planlanan PlayStation Showcase canlı yayınında oyunun büyük ölçüde ön plana çıkacağı konuşuluyor. Etkinlik, 9 Eylül Perşembe günü TSİ 23:00’te yayınlanacak. Sony tarafından açıklanan detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

David Jaffe ayrıca PlayStation‘ın yakında hayranların aklını başından alacak bir duyuru yapmaya hazırlandığını öne sürdü. Ancak eski Sony geliştiricisi, söz konusu duyurunun PlayStation Showcase sırasında yapılıp yapılmayacağını henüz bilmiyor. Etkinlik öncesinde ve sonrasında gelecek tüm haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.