God of War Ragnarok için DLC gelmeyecek

God of War Ragnarok, önceki oyunda olduğu gibi genişleme almayacak. Santa Monica Studio’nın devam oyunu için DLC planı yok.

Oyunun yönetmeni Eric Williams, Kinda Funny podcast’inde yaptığı açıklamada, hayranların genişleme veya ek içerik beklentilerine rağmen God of War Ragnarok’a herhangi bir DLC gelmeyeceğini ortaya koydu.

Bir takipçinin DLC ile ilgili sorusuna yanıt veren Williams, “Bilmiyorum dostum. O oyun büyük. Yani, elimizdeki her şeyi içine koyduk, bu yüzden pek muhtemel görünmüyor.” cevabını verdi.

God of War Ragnarok, DLC

God of War Ragnarok, bundan sonrasında en fazla yeni modlar içeren küçük çaplı güncellemeler alacaktır. Örneğin, oyunda henüz Fotoğraf Modu yok ve daha sonra gelmesi bekleniyor.

2018 yılında çıkan God of War, piyasaya sürüldükten birkaç ay sonra yayınlanan bir güncellemeyle New Game+ modu sunmuştu. Bu da Ragnarok’un güncelleme planları arasında olabilir.

Williams ayrıca Santa Monica Studio lisans alabilirse, bir Castlevania oyunu üzerinde çalışmak istediğini de belirtti. Yine de, hayatının geri kalanında sadece God of War ile anılmaktan rahatsız olmayacağını söyledi.

Devam oyunu için DLC kapılarının kapanması her ne kadar üzücü olsa da, şaşırtıcı değil. Hayranlar bir sonraki oyuna kadar olduğu kadarıyla idare edecek gibi görünüyor. Herhangi bir gelişme olursa sizleri bilgilendireceğiz.

Bu arada, God of War Ragnarok, The Game Awards 2022’de 10 kategoride çeşitli ödüllere aday oldu. Adayların tam listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.