Yeni bir Alien oyununun 2023’te yeni nesil konsollara geleceği bildiriliyor

Survios, geçtiğimiz yıl tek oyunculu bir Aliens oyunu üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Yeni bir rapora göre daha fazla Alien oyunu yolda.

Güvenilir sızıntılarıyla bilinen muhabir Tom Henderson (Insider Gaming aracılığıyla), 2023’te yeni nesil konsollar için hayatta kalma korku temalı henüz duyurulmamış bir AAA Alien oyunu geleceğini öne sürdü.

İlk bakışta yeni oyunun Alien: Isolation’ın devamı olduğu düşünülse de, kaynaklar bağımsız bir oyun olduğunu belirtiyor. Öte yandan Isolation’ın devam oyununun da yolda olduğu iddia ediliyor.

Alien

Yeni AAA Alien oyunu, “Marathon” kod adıyla geliştiriliyor

Anonim kaynaklar, yeni oyunun “Marathon” kod adı altında geliştirildiğini bildiriyor. Ayrıca Resident Evil ve Dead Space gibi oyunlardan ilham alacağını söylüyor.

Proje, PS5 ve Xbox Series X/S gibi yeni nesil konsollar için geliştiriliyor ve AAA bütçesine sahip. Çıkış tarihi net değil ancak 2023 yılının sonlarına doğru piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Oyunun arkasındaki geliştirici bilinmese de, muhtemelen Isolation’ın geliştiricisi Creative Assembly değil. Devam oyununun geliştirilmekte olduğu veya geliştirmeye hazırlandığı konuşuluyor.

Elbette Isolation’ın devamı gelecekse, Creative Assembly projeye bağlı olacaktır. Yine de stüdyodan resmi açıklama gelene kadar tüm bunları söylenti olarak almakta fayda var.

Şu anda yapım aşamasında olan projeler arasında Survios’un henüz ismini açıklamadığı tek oyunculu, aksiyon korku oyunu ve Tindalos Interactive’in gerçek zamanlı strateji oyunu Aliens: Dark Descent var.

Yeni nesil bağımsız Alien oyunu ve Isolation’ın devam oyununa dair daha fazlası ortaya çıkarsa sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.