God of War Ragnarok, oynanış fragmanı eşliğinde ilk kez sergilendi

PlayStation Showcase, nihayet resmi olarak God of War Ragnarok olarak adlandırılan Kratos’un bir sonraki macerasını tanıttı. Etkinlik sırasında oynanış görüntülerini içeren ilk fragman da paylaşıldı. Cory Barlog’un yeni oyunun yönetmenliğini yapmadığı da ortaya çıktı.

PlayStation Studios başkanı Hermen Hulst, God of War Ragnarok’un İskandinav destanını sonlandırdığını belirtti. Yani serinin geleceği daha farklı şekillenecek. Ayrıca Ragnarok’un bu oyunda gerçekleşeceği, Odin ve Thor‘un hikayede muazzam roller oynadıkları da doğrulandı. Kratos’tan çok daha uzun olan İskandinav savaş tanrısı Tyr da fragmanda göründü ve devlerin savaşını görmek heyecan verici olacak.

PlayStation Showcase: God of War Ragnarok

Santa Monica Studio tarafından geliştirilen oyun, geçtiğimiz yıl sadece bir logo ve “Ragnarok is Coming” sloganıyla ortaya çıkmıştı. Bu teaser nedeniyle, çoğu kişi oyuna God of War Ragnarok adını verdi. Sony bugüne kadar oyunun adını saklasa da, tahminler doğru çıktı. Kratos ve oğlu Atreus, kuzey topraklarındaki maceralarına devam edecek.

Oyuncular, 2018 yılında çıkan God of War’ı bitirdiklerinde Kratos ve Atreus’un evine döndüğü bir sahnede ipucu almıştı. Teaser’da evlerinin dışında duran bir figür, şimşekler ve herkesin tanıdığı bir çekiç gösteriliyordu. Thor, orijinal God of War’da bahsedilmiş olsa da, Ragnarok’ta daha yakından tanıyacağız. Atreus’un (Loki) gerçekte kim olduğunun ortaya çıkmasının bu dinamiği nasıl etkileyeceği, geliştiricilerin İskandinav mitolojisini yorumlamasında büyük rol oynayacaktır.

Cory Barlog, God of War Ragnarok’u yönetmedi

God of War Ragnarok

Cory Barlog, PlayStation Showcase sona erdikten sonra yapılan röportajda, God of War Ragnarok’ta yönetmenlik rolünden ayrıldığını doğruladı. Başarılı yönetmen, henüz açıklamadığı başka bir proje üzerinde çalışıyor.

Başlangıçta 2021 yılına planlanan God of War Ragnarok, belirsiz bir tarihe ertelendi. Barlog daha önce çıkış tarihini hazır olduklarında paylaşacaklarını belirtmişti. Oyunun 2022 yılında hem PS4 hem de PS5 konsollarına gelmesi bekleniyor. Etkinlik sırasında herhangi bir çıkış tarihi veya aralıktan bahsedilmedi.

PlayStation Showcase etkinliğini kaçırdıysanız, yaklaşık 40 dakikalık etkinliği buradan izleyebilirsiniz. God of War Ragnarok fragmanını nasıl buldunuz? Kratos’un bir sonraki macerası için heyecanınızı yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.