Star Wars: Knights of the Old Republic Remake sonunda resmi olarak duyuruldu

Sony, PlayStation Showcase canlı yayınını uzun zamandır süregelen bir söylentiyi onaylayarak açtı. Star Wars: Knights of the Old Republic Remake sonunda resmi olarak duyuruldu. Yeniden geliştirilen oyun üzerinde, orijinal versiyonun arkasındaki Aspyr Media çalışıyor.

Aspyr Media, remake üzerinde Lucasfilm Games ve Sony Interactive Entertainment ile birlikte çalışıyor. Bu nedenle oyun, sınırlı bir süre için PS5’e özel olacak. Star Wars: Knights of the Old Republic Remake, 2003 yapımı orijinal oyunun çığır açan yenilik standardına uyacak şekilde sıfırdan geliştiriliyor. Etkinlikte, Sith lordlarından Darth Revan‘ın yer aldığı kısa teaser videosu yayınlandı.

(Orijinal fragman, Sony tarafından müzik lisanslarının süresinin dolması nedeniyle kaldırıldı.)

Aksiyon RPG oyunu, Galaktik İmparatorluk’un kuruluşundan 4.000 yıl öncesini konu alıyor. Galaktik Cumhuriyet, Darth Malak olarak bilinen Sith Lordu ve onun donanması tarafından saldırıya uğruyor. Oyunda, onu alt etmek için galakside tehlikeli bir yolculuğa çıkacağız. Eylemlerimiz, yol boyunca gücün Aydınlık tarafına mı yoksa Karanlık tarafına mı ait olduğumuza karar verecek.

Aspyr Media, KOTOR dahil olmak üzere birçok Star Wars oyununu mobil platformlara taşıdı. Ekip ayrıca orijinal Star Wars: Knights of the Old Republic oyunu üzerinde çalışan birkaç eski BioWare geliştiricisini de içeriyor. Daha önce ortaya çıkan söylentiler, remake sürümünün Knights of the Old Republic II: Sith Lords oyunundan özellikler de içereceğini ve oyunun en azından bazı bölümlerini geri getirmeye çalışacağını öne sürdü.

Sony Interactive Entertainment, Aspyr Media ve Lucasfilm Games arasındaki iş birliği, muazzam bir girişim olarak tanımlanıyor. Star Wars: Knights of the Old Republic Remake, şu anda geliştirme sürecinin erken aşamalarında ve henüz bir çıkış tarihi yok. Kaçıranlar, yaklaşık 40 dakikalık PlayStation Showcase 2021 canlı yayınının tamamını buradan izleyebilirler.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.