GTA 5 ve GTA Online’ın yeni nesil sürümleri Mart 2022’ye ertelendi

PlayStation Showcase etkinliğinde GTA 5 ve GTA Online‘ın PS5 sürümü için aksiyon dolu bir fragman yayınlandı. Fragmanın sonunda izleyicilere küçük bir ayrıntı da ortaya çıktı. Başlangıçta 2021 yılına planlanan oyunların Mart 2022‘ye ertelendiği ortaya çıktı.

GTA 5 ve GTA Online’ın yeni nesil sürümleri, ilk olarak geçtiğimiz yılın Haziran ayında gerçekleşen PS5 tanıtım etkinliğinde duyurulmuştu. Yılların eskitemediği efsane, yükseltilmiş grafiklerle yeni nesil konsollara gelecek. GTA 5 aradan geçen 8 yıla rağmen hâlâ en çok satan oyunlar arasında yer alıyor. İşte PlayStation Showcase’de yayınlanan yeni fragman:

GTA 5’in PS5 ve Xbox Series X/S sürümlerinin çıkış tarihi ilk olarak Kasım 2021 olarak açıklanmıştı. Görünüşe göre bu tarih yaklaşık 4 ay ertelendi. Rockstar, oyunun yeni nesil özelliklerini henüz ayrıntılı olarak açıklamasa da, fragman, güncellenmiş görseller, daha hızlı yükleme süreleri ve geliştirilmiş oynanış ve çok daha fazlasının geleceğini gösteriyor.

Rockstar, Cayo Perico adası ve Diamond Casino gibi büyük ölçekli içeriklerle GTA Online’ı güncellemeye devam ediyor. En son güncelleme olan Los Santos Tuners, oyuna yeni arabalar ve yarış içeriği eklemişti. Los Santos Tuners, yalnızca PlayStation 5 ve Xbox Series X/S’te bulunan bazı özel araç geliştirmeleriyle, yalnızca yeni nesil konsollara özel içerikler sunan ilk güncellemeydi. Ayrıca Los Santos Tuners, rekor kırarak GTA Online tarihinde en fazla oyuncu çeken güncelleme olmuştu.

GTA Online’ın bağımsız sürümü, lansmandan sonraki ilk üç ay boyunca PS5 oyuncularına ücretsiz olarak sunulacak. Oyun, GTA 5 ile gelen hikayeyi içermiyor ve sadece çevrimiçi modu barındırıyor. Rockstar, geliştirilmiş sürümler için ilerleyen zamanlarda daha fazla ayrıntı geleceğini açıkladı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.