Gran Turismo 7’nin yeni oynanış videosu, Deep Forest pistinden görüntüler sergiliyor

Polyphony Digital ve Sony, Gran Turismo 7 ile geri dönen Deep Forest Raceway pistinden yarış görüntüleri sergileyen yeni bir oynanış videosu yayınladı.

Oynanış görüntüleri, kokpit kamerasından Deep Forest pistinden manzaraları ve yarış atmosferini sergiliyor. Özellikle güneş ışığının yansıma şekilleri ve gölgelendirmeler oldukça başarılı görünüyor. Ayrıca araç tünele girdiğinde ön camda oluşan dalgalanmalar da gerçekçilik katıyor.

Gran Turismo 7, yarış simülasyonu olarak yeni nesilde en gerçekçi deneyimi sunma konusunda iddialı olacağını gösteriyor. Oynanış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Gran Turismo 7, otomotiv tarihinin dününü, bugününü ve geleceğini kapsayan 400’ün üzerinde araçla gelecek. Polyphony CEO’su Kazunori Yamauchi, PS5 kalitesinde modeller sunacaklarını belirtti. GT7, oyuncuların kayıt dosyaları üzerinde oynamasını engellemek için sürekli internet bağlantısı gerektirecek.

Yeni oyun, Tasarım Editörü, GT Auto, GT Dünya Haritası, GT Café ve Manzaralar gibi serinin öne çıkan özelliklerininin yanı sıra Deep Forest, Trial Mountain ve High Speed Ring gibi ikonik pistleri geri getirecek. Ayrıca daha kapsamlı modifiye özellikleri, daha zengin detaylar, değişken zaman ve hava durumu efektleri gibi geliştirmelerle geldi.

Gran Turismo 7’nin Manzaralar modunda, tekrar kliplerinde ve garajda ışın izleme (ray tracing) desteği sunulacak. Buna karşın yarışlarda ray tracing özelliği olmayacak. Yamauchi bunun nedenini açıkça belirtmedi. Ray tracing, yüksek işlem gücü gerektiriyor ve bu da yarışlar esnasında önemli bir kaynak olacaktır. Bu nedenle PS5, özelliği sınırlı bir şekilde kullanacak.

Gran Turismo 7, 4 Mart 2022‘de PS4 ve PS5 için piyasaya sürülecek. Yeni nesil yarış oyununun sürüm ve fiyat bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.