Grid Legends’ın çıkış tarihi duyuruldu: İşte ilk oynanış videosu ve detaylar

Electronic Arts, Codemasters tarafından geliştirilen Grid Legends için çıkış tarihini duyurdu. Popüler yarış serisinin yeni oyunu 25 Şubat 2022‘de PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC’ye gelecek.

Grid Legends’ın çıkış tarihiyle birlikte ilk oynanış görüntüleri de paylaşıldı. Oyunun yaratıcı yönetmeni Chris Smith ve Codemasters sosyal ve topluluk ekibi üyesi Chris Groves, yayınlanan videoda yeni konumları, otomobilleri, etkinlik türlerini ve daha fazlasını detaylandırdı.

Grid Legends, ‘Driven to Glory’ seriye yeni bir hikaye modu getiriyor. Netflix’in Sex Education dizisinden tanıdığımız Ncuti Gatwa, hikayenin başrolünde olacak. Klasik olarak kahramanın dipten yükselişine tanık olacağımız olaylar yer alacak.

Sahneler, hareket yakalama teknolojisiyle çekildi. Hikaye, canlı aksiyon ara sahneleri, yarış meydan okumalarıyla harmanlayarak pist içinde ve dışında her anı yakalayan, belgesel tadında bir deneyim sunacak. Yeni hikaye modundaki ilerlemeler, 250 etkinlik içeren Kariyer moduna taşınabilecek.

Grid Legends, 100’den fazla araçla gelecek

Grid Legends

Grid Legends, lansmanda yarış kamyonları ve elektrikli otomobiller de dahil olmak üzere 100’den fazla araç sunacak. Yeni Electric Boost modu, Drift ve Elimination modlarını geri getirirken, Moskova ve Londra gibi yeni konumları içerecek.

Öte yandan Race Creator modu, oyuncuların araç türlerini istedikleri gibi ayarlama, hava durumunu ve günün saatini seçme ve rampalar ve boost kapıları gibi özellikler ekleme dahil olmak üzere kendi etkinliklerini oluşturmalarına olanak tanıyacak.

Grid Legends, platformlar arası çok oyunculu yarışları destekleyecek. Hatta sadece üç düğmeye basarak hızlı bir şekilde çevrimiçi olan arkadaşlarıyla yarışmaya başlamasına izin verecek. Artık arkadaşlık istekleri ve lobiler için beklemek zorunda kalmayacaklar. Sadece bir yarış seçip aksiyona dahil olacaklar.

Electronic Arts, yarış oyunlarındaki uzmanlığıyla bilinen Codemasters’ı 1.2 milyar dolara satın aldı. Anlaşma Şubat ayında tamamladı. Grid serisinin EA çatısı altında nasıl bir değişim geçirdiğini merakla bekliyoruz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.