Yeni BioShock oyununun nerede ve hangi dönemde geçeceği ortaya çıktı

BioShock serisi, oyuncuları şimdiye kadar 1960’larda okyanusun derinliklerine indirdi ve 1912’de bulutların üzerine çıkardı. Yeni bir rapor, sevilen FPS serisindeki bir sonraki oyunun bizi hangi dönemde, nereye götüreceğini ortaya çıkardı.

Geliştirme aşamasındaki dördüncü BioShock oyunuyla ilgili ayrıntılar, gazeteci Colin Moriarty tarafından bir Sacred Symbols videosu sırasında paylaşıldı. Moriarty’ye göre BioShock 4, 1960’larda Borealis adlı kurgusal bir Antarktika şehrinde geçecek. Bu bilgiler, VGC‘nin kendi kaynaklarından duyduklarıyla eşleşiyor.

Yeni oyunun 2K bünyesindeki Cloud Chamber Studios tarafından ‘Parkside’ kod adıyla geliştirildiği bildiriliyor. Zaman çizgisi, Andrew Ryan’ın su altı distopyası Rapture’ın çöküşünü ele alan BioShock 1 ve 2‘deki olaylarla hemen hemen eş zamanlı olacağını gösteriyor. Ayrıca oyunun hikayesinin önceki oyunlara bağlanacağı tahmin ediliyor.

Moriarty, Cloud Chamber’a bir sonraki BioShock’ta inanılmaz bir özgürlük verildiğini ekliyor. Stüdyo, projeyi son derece gizli tutuyor. Geliştiricilerin, yeni oyunun orijinal BioShock’un yaratıcısı Ken Levine’in yaptığıyla karşılaştırılacağını çok iyi anladığı öne sürülüyor.

Bioshock 4, son birkaç yıldır geliştirme aşamasında

BioShock Isolation

Yayıncı 2K, Aralık 2019’da BioShock serisine yeni bir oyun için çalışmaların başladığını ve önümüzdeki birkaç yıl boyunca geliştirileceğini duyurdu. Bir sonraki oyunun BioShock Isolation ismiyle geleceği ve Unreal Engine 5’te geliştirildiği iddia ediliyor.

BioShock’un ilk yönetmeni Ken Levine, projede yer almayacak. Levine’in şu anda Ghost Story Games’de RPG bileşenlerine sahip sürükleyici bir bilim kurgu oyunu üzerinde çalıştığı düşünülüyor. Ayrıca yine ilk oyunda tasarımcı olan ve BioShock Infinite’in dünyasını tasarlayan Jonathan Pelling, yeni oyunda tasarım direktörü olarak görev yapıyor.

Oyunun yaratıcı yönetmeni, orijinal BioShock’ta seviye tasarımı, çevre sanatı ve programlama dahil olmak üzere birçok çalışmada yer alan Hoagy de la Plante oldu. Orijinal BioShock ve Infinite’in sanat yönetmeni Scott Sinclair, BioShock 4 üzerinde de çalışıyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.