GTA 5 satışları 195 milyonu aştı: Seri, 420 milyondan fazla sattı

GTA 5, istikrarlı satışlarıyla yeni bir dönüm noktasına ulaştı. Satış rakamları, oyunun yıllara meydan okuyan efsane olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Rockstar’ın ana şirketi Take-Two Interactive, GTA 5 satışlarının toplamda 195 milyon kopyayı aştığını açıkladı. Popüler aksiyon macera oyunu, son üç ayda 5 milyon kopya sattı.

Yayıncı, bugünkü gelir toplantısında GTA serisinin şimdiye kadar 420 milyonun üzerinde sattığını ekledi. Bu rakam, Kasım 2023’te yaklaşık 410 milyon olarak bildirilmişti.

2013 yılında piyasaya sürülen GTA 5, hâlâ satış listelerinde zirveye oynuyor. Elbette bunda yıllardır düzenli olarak desteklenen GTA Online’ın payı büyük.

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2, 61 milyondan fazla sattı

Rockstar’ın bir diğer aksiyon macera oyunu Red Dead Redemption 2 de raporda yer aldı. Vahşi batı macerasının güncel satış rakamı 61 milyon olarak açıklandı.

Red Dead Redemption 2, stüdyonun en çok satan ikinci oyun olarak GTA 5’in arkasında yer alıyor. Aynı zamanda tüm zamanların en çok satan 7. oyunu konumunda ve orijinal Super Mario Bros.’un sadece 1 milyon adet gerisinde.

Oyunun çevrimiçi çok oyunculu modu Red Dead Online, GTA Online kadar uzun desteklenmemiş olmasına rağmen 2023’te en yüksek oyuncu sayısında birçok kez zirveyi gördü.

Bu arada, Take Two’nun açıkladığı gelir tahmini, GTA 6’nın önümüzdeki mali yılı es geçeceğini ve 2025 mali yılından sonra çıkacağını ortaya koyuyor. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

GTA 5 oyuncularının video klipler oluşturmasına olanak tanıyan Rockstar Editor’un yakında PS4 ve Xbox One sürümlerinden kaldırılacağını hatırlatalım.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.