Silent Hill 2 remake, geliştirme sürecinin son aşamasında: Çıkış tarihi yakında duyurulabilir

Silent Hill 2 remake, 2024’ün en çok beklenen oyunlarından biri. Geliştirmenin geldiği noktaya bakılırsa, yakında çıkış tarihi alabiliriz.

Famitsu’ya konuşan Konami yapımcısı Motoi Okamoto, Bloober Team’in yenilenen korku oyununun geliştirme sürecinin son aşamasında olduğunu doğruladı.

Serinin yeniden canlandırılmasına öncülük eden Okamoto’ya, Silent Hill 2 remake’in nasıl gittiği soruldu. Yapımcı, çok fazla derine inmese de projenin durumunu paylaştı:

“Geliştirmenin son aşamasındayız. Maalesef bu noktada size söyleyebileceğim çok az şey var. Bir oyun olarak Silent Hill 2’nin herkesin hayal ettiğiyle aynı olduğunu, modern zamanlarda oynamasının kolay olduğunu ve doğrudan hafıza düzeltme biçimine benzeyen güzel görsellerle keyfini çıkarabileceğinizi düşünebilirsiniz.”

Return to Silent Hill, Silent Hill 2

Silent Hill 2 remake geliştiricileri orijinale sadık kalmaya çalışıyor

Bloober Team, remake’te yapılan değişikliklere çok temkinli yaklaştıklarını belirtmişti. Okamoto, ekibin orijinal Silent Hill 2’ye sadık kalma yaklaşımına dair şunları söyledi:

“Daha önce de belirtildiği gibi, herhangi bir değişikliğe son derece temkinli bir yaklaşım sergiliyoruz. Orijinal oyuna sadık kalıyoruz. Ancak zaman geçtikçe modernizasyona ihtiyaç duyulan bazı alanlarda ayarlamalar yapıyoruz.”

Silent Hill 2 Remake

Silent Hill 2 remake’in çıkış tarihi henüz açıklanmadı ancak bu yıl PS5 ve PC için piyasaya sürülmesi hedefleniyor. Konami, oyuna dair detayları ve ne zaman geleceğini açıklarsa sizlerle paylaşacağız.

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen PlayStation State of Play canlı yayınına Silent Hill 2’nin yeni oynanış fragmanı ve Silent Hill: The Short Message adlı ücretsiz PS5 oyunu damga vurmuştu.

Silent Hill: The Short Message, olumsuz yorumlar almasına rağmen 1 milyondan fazla indirildi. Oyuncuların Silent Hill hasreti kadar yüksek…

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.