GTA 6, Nisan 2025’ten önce gelmeyecek gibi görünüyor

GTA 6, Rockstar’ın ana şirketi Take-Two Interactive tarafından paylaşılan son gelir raporuna göre Mart 2025’ten sonra çıkacak gibi görünüyor.

Wedbush Securities analistleri Nick McKay ve Michael Pachter (VGC aracılığıyla), oyunun bir zamanlar 2025 başı gibi öngörülen çıkış hedefinin dışına çıkmış olabileceğini öne sürdü.

Yayıncı, Perşembe günü önümüzdeki Nisan ayından Mart 2025’e kadar sürecek olan bir sonraki mali yıla (2025 mali yılı) ilişkin gelir beklentisini aşağı yönlü revize etti.

GTA 6, Vice City, şehir manzarası

GTA 6, Take Two’nun gelir tahminine göre 2025 mali yılını kaçıracak

Analistler, geliştiricinin önümüzdeki mali yıla kadar 7 milyar dolar gelir hedeflemesini ve bunun GTA 6’nın çıkış aralığına dair verdiği ipucunu şöyle yorumluyor:

“Yönetim, gelecek yılın gelirlerinin 7 milyar doların biraz üzerinde olacağını söylemişti. Bu, Mayıs ayındaki 8 milyar dolarlık ilk tahminlerinden ve Kasım ayındaki 8 milyar doların biraz altındaki ilk revizyondan çok farklıydı. Düşüş, GTA 6’nın bir sonraki mali yılda yayınlanmayacağından neredeyse emin olmamızı sağlıyor. Bununla birlikte, oyunun 2025 takviminden çıktığına inanmamız için hiçbir neden yok ancak yılın ilerleyen aylarında çıkacağını varsaymak mantıklı.”

Gta 6, karakterler, Lucia, Jason

Rockstar, oyunun ilk GTA 6 fragmanını Aralık ayında yayınladı. Oyunun duyuru videosu, yalnızca 24 saat içinde 100 milyondan fazla izlenme elde etti.

Serinin heyecanla beklenen bir sonraki oyunu, gördüğü bu yoğun ilgiyle GTA 5’in 12 yıl önce yayınlanan ve o zamandan beri yaklaşık 100 milyon izlenen ilk fragmanını şimdiden geçti.

Yeni oyun, hayranların sevdiği nostaljik konumlardan biri olan Vice City’de geçecek. Hikaye, Jason ve Lucia adında iki yeni karakterin Bonnie ve Clyde tadında maceralarını anlatacak.

GTA 6, 2025 yılında ilk olarak PS5 ve Xbox Series X/S konsollarına gelecek. Oyunun PC sürümü her zamanki gibi daha sonra gelecek.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.