GTA 5 ve Red Dead Redemption 2’nin güncel satış rakamları açıklandı

Take-Two Interactive, önceki çeyreğe ilişkin mali raporunu yayınladı. Grand Theft Auto ve Red Dead Redemption dahil olmak üzere birçok serinin satış performansını açıkladı. Özellikle GTA oyunlarının satış rakamları dudak uçuklatıyor.

GTA serisinin tüm oyunları, şimdiye kadar 355 milyondan fazla sattı. Serinin satışları, Ağustos 2021’den bu yana 5 milyonluk bir artış gösterdi ve bu yükselişin arkasında tamamen GTA 5 var. Yıllara meydan okuyan efsane, tek başına toplam 155 milyonun üzerinde satışa ulaşmış durumda. GTA 5 şu anda perakende satışları 1 milyar dolara en hızlı ulaşan oyun konumunda.

Öte yandan GTA Online, Los Santos güncellemesinin yayınlanmasından bu yana, oyun içi satın alımlarda %33 oranında artış gördü. Çevrimiçi moddan bağımsız bir sürüme dönüşen oyun, Take-Two Interactive için devamlı satışlarda gelirlere en çok katkıda bulunan iki oyundan biri haline geldi.

Red Dead Redemption 2, istikrarlı yükselişini sürdürüyor

Red Dead Redemption 2

Rockstar’ın bir diğer büyük serisi Red Dead Redemption, yaklaşık 62 milyon adet sattı. Serinin en yeni oyunu Red Dead Redemption 2, son üç ayda 1 milyon kopya daha sattı ve toplamda 39 milyondan fazla satışa ulaştı. Oyun, dolar bazında ABD’de en iyi satan ikinci oyun ünvanına sahip.

Öte yandan Gearbox, Borderlands serisiyle başarısını sürdürmeye devam ediyor. Serinin satışları, çok büyük ölçüde Borderlands 3 sayesinde, son üç ayda 1 milyon artarak yaklaşık 72 milyona ulaştı. Borderlands 3 şu anda yaklaşık 14 milyon adet sattı ve hâlâ 2K’nın en hızlı satan oyunu olmaya devam ediyor.

Son olarak, PGA Tour 2K21, toplamda 2.5 milyondan fazla sattı. Öte yandan raporda, mevcut mali yılda PGA Tour 2K22 oyununun olmayacağına işaret ediyor. Bu arada, EA’in rakip oyunu EA Sports PGA Tour da ertelendi ve yayıncı önümüzdeki aylarda lansman planı hakkında daha fazla bilgi sağlayacağını belirtti.

Marvel's Midnight Suns

Marvel’s Midnight Suns’ın ertelenmesine rağmen, Take-Two Interactive’in gelirleri iyi gidiyor. Bu ay, Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition piyasaya sürülecek ve önümüzdeki çeyrekte serinin satışlarını daha da ileriye taşıyacaktır.

Önümüzdeki yıla bakacak olursak, OlliOlli World, Ocak ile Mart 2022 arasında çıkacak. Ayrıca Mart ayında WWE 2K22, Tiny Tina’s Wonderlands, GTA 5 ve GTA Online oyunlarının yeni nesil sürümleri de yayınlanacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.