GTA 6 bekleyenlere kötü haber: 2025 yılına kadar gelemeyebilir

Rockstar, uzun zamandır söylentilere konu olan GTA 6 hakkında bugüne kadar hiçbir somut açıklama yapmadı. Oyun sektöründe güvenilir sızıntılarıyla tanınan Tom Henderson tarafından ortaya atılan son iddialar, serinin yeni oyununun 2025 yılına kadar gelmeyeceğini öne sürüyor. Bunun birçok nedeni olsa da, asıl sebep stüdyonun sahip olduğu sıkıntılı çalışma koşulları olarak gösteriliyor.

GTA 5 ilk olarak 2013’te piyasaya sürüldü ve yakında yeni nesil konsollara gelecek. Oyun, 11 Kasım’da PlayStation 5 ve Xbox Series X/S konsollarına gelecek. GTA 5’in aradan geçen yıllara rağmen hâlâ yüklü miktarda gelir getirmeye devam etmesi, Rockstar’a devam GTA6’yı geliştirilmesi zaman tanıyor. Bu durum aynı zamanda haftalık 100 saat çalışma süreleri, zorunlu fazla mesai ve geliştiricileri korkutma taktikleri de dahil olmak üzere stüdyoya kötü bir ün kazandıran sıkıntılı koşullardan kaçınmasına yardımcı olacaktır.

Rockstar, GTA 5 sayesinde GTA 6 için zaman kazanıyor

GTA 6

GTA 6 için uzun bekleyişin bir başka nedeni de oyunun yalnızca PlayStation 5, Xbox Series X/S ve PC‘ye gelecek olması. Özellikle PS5 tarafında arz talebi karşılayamadığından, geliştirici konsollardaki oyuncu kitlesinin büyümesini bekliyor. Böylece satışları hızlı bir şekilde en seviyeye çıkarabilecek. Rockstar’ın ana şirketi Take-Two Interactive, yaklaşmakta olan GTA 6 için tarih vermekten defalarca kaçındı. Tüm bu nedenlerden ötürü Henderson, oyunun 2025 yılına kadar piyasaya sürülmeyeceğine inanıyor.

Daha önce GTA 6’nın 80’li yıllarda Vice City‘de geçeceği konuşulmuştu ancak son söylentiler, oyunun modern zamanda geçeceğini ortaya koyuyor. Bu, geliştiricilere içerik oluşturma konusunda daha fazla özgürlük verecek. Diğer özellikler arasında birden fazla kahraman olacağı ve oyun haritasının zaman içinde değişmesi var. Henderson, oyunun harita değişimini Fortnite haritasının yeni sezonluk etkinliklerle değiştirilmesine benzer olarak nitelendiriyor.

Henderson, Call of Duty ve Battlefield serilerinden önemli bilgiler sızdırmıştı. GTA 6 hakkında öne sürdüğü iddialar gerçekleşecek mi göreceğiz. Eğer tüm söyledikleri gerçekse birçok oyuncu için kötü haber sayılabilir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.