Konami ve Bloober Team ortaklığı duyuruldu: Silent Hill gelebilir mi?

Konami ve Bloober Team, ortak içerik geliştirmek ve bilgi alışverişinde bulunmak için stratejik iş birliği anlaşması yaptı. İki şirketin bir araya gelişi, korku serilerinde önemli bir geçmişi olan Bloober Team’in Silent Hill serisi üzerinde çalıştığına dair söylentileri bir kez daha alevlendirdi.

Bloober, Layers of Fear serisi, Observer, Blair Witch ve The Medium gibi psikolojik korku oyunları ile oldukça sağlam bir geçmişe sahip. The Medium, Xbox ile özel anlaşma sona erdikten sonra 3 Eylül’de PlayStation 5’e gelecek. Geliştirici, korku oyunlarına odaklanmasına rağmen oyunlarına daha fazla aksiyon eklemeye çalışacak ve gelecekteki projeleri korku türünden tamamen uzaklaşabilir. Şirketin değişimdeki ilham kaynağı, Resident Evil Village, Senua’s Saga: Hellblade II ve The Last of Us gibi oyunlar olacak.

Silent Hill serisine yeni bir oyun gelebilir mi?

Silent Hill, Konami

Duyuru, geliştiricinin Konami için Silent Hill serisi üzerinde çalıştığına dair söylentileri yeniden körükledi. Bloober daha önce çok ünlü bir oyun yayıncısı ile başka bir oyun projesi ve korku IP’si üzerinde çalıştıklarını ve aynı zamanda The Medium üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı. Babieno insanların hangi proje üzerinde çalıştıklarını anladıklarında çok heyecanlanacaklarını öne sürmüştü. Ortaklık doğrulanmış olsa da, Silent Hill konusunun netleşmesi için bir süre daha bekleyeceğiz gibi görünüyor.

Henüz Konami ve Bloobe Team ortaklığı hakkında çok az şey açıklandı. Konami Digital Entertainment Başkanı Hideki Hayakawa, anlaşma hakkında, “Bilgi teknolojisini kullanarak benzersiz eğlence içeriği ve onların keyfini çıkarmanın yollarını sunuyoruz. Dijital eğlence endüstrisi açısından gelecekteki iş ortamında önemli değişiklikler bekleniyor. Yüksek kaliteli içerikler oluşturmak için Bloober Team ile karakteristik ve güçlü yanlarımızı birleştirmeyi dört gözle bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Bloober Team başkanı Piotr Babieno, anlaşmadan duyduğu heyecanı şu sözlerle açıkladı: “Benim için tarihi bir gün ve birkaç yıllık çalışmalarımızın doruk noktası. Konami gibi tanınmış bir şirketin Bloober Ekibi ile stratejik iş birliği yapmaya karar vermesi, bizim de oyun alanında dünya liderleri arasına katıldığımız ve pazardaki liderlere eşit bir ortak olduğumuz anlamına geliyor.”

Silent Hill ile ilgili söylentiler uzun zamandır var ve gelecekte korku serisinin geri dönerek Resident Evil’a karşı sağlam bir rakip olacağını görebiliriz. Gelişmeleri sizler için takip edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.