GTA 6 haritası, Vice City’nin modern versiyonu olacak ve zaman içinde değişecek

GTA 5 yaklaşık sekiz yıldır hayatımızda ve GTA 6, hâlâ söylentilerden öteye geçemiyor. Güvenilir sızıntılarıyla bilinen Tom Henderson, oyunun haritası hakkında yeni bilgiler paylaştı ve serinin yeni oyununun 2025’e kadar gelmeyeceğini iddia etti.

Henderson, YouTube kanalından yayınladığı yeni bir videoda, GTA 6’nın Vice City’nin modern bir versiyonunda geçeceğini öne sürdü. Bu, oyunun 1980‘lerde geçeceğine dair önceki raporlarla çelişiyor. Muhabir ayrıca Rockstar’ın GTA Online için içerik oluşturma konusunda çalışanlarına mümkün olduğunca daha fazla özgürlük sağlamak istediğini belirtti.

GTA 6 haritası, Fortnite gibi zaman içinde değişecek

Henderson, GTA 6 haritasının Epic Games’in sezon sonu etkinliklerle Fortnite haritasını düzenli olarak değiştirmesine benzer şekilde güncellenebileceğini de söyledi. Ayrıca GTA 5’te olduğu gibi birden fazla oynanabilir karaktere sahip olacağını bildirdi.

Söylentiler doğru olsa bile hayranlar, GTA 6 için uzun bir bekleyiş içinde olacak. Henderson, Red Dead Redemption 2 çıkmadan önce Rockstar’da uygulanan zorlu çalışma koşullarını bildiren raporların ardından, stüdyonun çalışan refahına daha fazla önem verdiğini öne sürdü. Yani oyunu biraz daha ağırdan alabilirler.

Rockstar şu anda GTA 5 ve GTA Online’ın PS5 ve Xbox Series X/S sürümleri üzerinde çalışıyor. Yeni nesil için yükseltilen sürümler, Mart 2022‘de piyasaya sürülecek. Öte yandan stüdyo, yakın zamanda Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition’ı oyuncularla buluşturdu. Klasik oyunlar her ne kadar çok sevilse de, topluluk artık yeni bir oyun görmek istiyor…

Henderson’un yeni iddialarını sunduğu videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz. Rockstar, GTA 6 hakkında hiç konuşmasa da, sektörün içinden isimler, serinin bir sonraki oyununun geliştirme aşamasında olduğunu doğruluyor. Gelecek haber ve söylentileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.