GTA Online: The Contract, Michael’ın GTA 5’ten sonra hayatta olduğunu ortaya çıkardı

GTA Online için gelen yeni The Contract DLC’si, GTA 5 karakterlerinden biri olan Michael De Santa‘nın ana hikayedeki olaylardan sonra hâlâ hayatta olduğunu ortaya çıkardı.

The Contract DLC’sinde Franklin bir film stüdyosunun yakınlarından geçiyor ve “Dostum, kahretsin, buralardaki yapımcılardan birini tanıyorum. Umarım bugün işte değildir” diyor. Bunun Michael’a bir referans olduğu düşünülüyor. Görünüşe göre kahramanımız, zorlu GTA 5 macerasının ardından diğerleriyle birlikte hayatta kaldı.

GTA 5, hikaye modu

Michael, GTA 5’te bir film yapımcısıydı ve bu diyalog, karakterin hayatta olduğunu ve işini yaptığını doğrular gibi görünüyor. Oyunun üç alternatif sonundan birinde Michael, diğerinde Trevor ölüyordu. GTA Online daha önce Trevor’un hayatta olduğunu ortaya çıkarmıştı. Yani hikaye, hepsinin kurtulduğu üçüncü sondan devam ediyor.

Rockstar, 2013 yılında çevrimiçi moda GTA 5 kahramanlarını içeren yeni hikaye odaklı DLC ekleyeceğini duyurmuştu. Yıllar sonra ücretsiz güncellemeyle gelen The Contract, ek içeriklerin devam edebileceğini gösteren bir “GTA Online Hikayesi” olarak tanımlanıyor ancak daha fazlasının gelip gelmeyeceği şimdilik bilinmiyor.

GTA 5 ve GTA Online’ın yeni nesil sürümleri Mart 2022‘de PS5 ve Xbox Series X/S konsollarına gelecek. Bu, özellikle çevrimiçi oyunun yeni içeriklerle daha da ilerleyeceğini gösteriyor. İlk olarak 2013’te piyasaya sürülen GTA 5, şimdiye kadar 155 milyon kopya sattı ve Rockstar, her iki oyundan da büyük gelirler elde etmeye devam ediyor.

GTA Online’ın The Contract hakkındaki bilgilere buradan, DLC ile gelen radyo güncellemelerine dair detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.